Sterownik Klima (źródło: BOLDR)
Sterownik Klima (źródło: BOLDR)

Sterownik Klima zaoszczędzi prąd i usprawni klimatyzację

BOLDR wprowadza na rynek inteligentny sterownik ogrzewania i chłodzenia, który pomoże domownikom zaoszczędzić energię elektryczną. System, tworzony w aplikacji, pozwala na zdalne zarządzanie temperaturą w pomieszczeniach, a także na tworzenie harmonogramów. Co jeszcze potrafi?

Współgrający system zarządzania komfortem cieplnym

Firma BOLDR, znana ze swoich smart sprzętów, m. in. grzejników o stylowym wyglądzie, wprowadza do sprzedaży nowy produkt. Jest nim Klima, czyli inteligentny sterownik, który może sprawić, że zamontowany i już użytkowany klimatyzator czy pompa ciepła staną się bardziej funkcjonalne, a zarządzanie ich działaniem będzie ograniczało się do smartfona.

Sterownik Klima (źródło: BOLDR)
Sterownik Klima (źródło: BOLDR)

Choć na rynku od kilku lat można już znaleźć zaawansowane sterowniki domowe, takie jak na przykład termostaty Google Nest, wymagają one przewodowego połączenia z już zainstalowanym urządzeniem. Klima natomiast jest bezprzewodowa i nie stanowi samego w sobie pilota w urządzeniu mobilnym, ale cały system, pozwalający na indywidualne dostosowanie istniejących w inteligentnym domu urządzeń grzewczych lub chłodzących.

Co więcej, głównym zamysłem producenta było nie tyle sterowanie, a możliwość aktywnego redukowania zużycia energii elektrycznej. Jest to możliwe m. in. przez opcję wykrywania otwartych okien, a także podziału mieszkania czy domu na oddzielne strefy komfortu.

Różnorodność funkcji sterownika Klima i integracja z wiodącymi systemami

Inteligentny sterownik BOLDR otrzymał dostęp do automatycznego zarządzania komfortem cieplnym, która daje możliwość ustalania różnorodnych funkcji i harmonogramów uruchamiania lub wyłączania swoich urządzeń grzewczych i chłodzących. Proces ten można wykorzystać nawet podczas nieobecności domowników, a czynnikiem wspomagającym te opcje jest geodetekcja.

Zaprogramowanie nowego sprzętu opiera się o odczytanie parametrów istniejącego pilota do klimatyzacji. Ponadto Klima łączy się z siecią WiFi, a także Thread o częstotliwości 2,4 GHz, dzięki czemu urządzenie w łatwy sposób integruje się z dedykowaną aplikacją, a także wiodącymi systemami inteligentnego domu, takimi jak Apple HomeKit oraz Google Home, co jest możliwe dzięki sukcesywnie wdrażanemu standardowi Matter.

Producent BOLDR wyróżnia się na rynku swoimi urządzeniami nie tylko przez wzgląd na przemyślane funkcje, ale również estetykę wykonania. Nowy model wpasuje się w nowoczesne pomieszczenia i został stworzony z aluminium i plastiku, pochodzącego z recyklingu.

Sterownik jest już dostępny do w serwisie Kickstarter aktualnie za kwotę 99 dolarów (około 400 złotych), natomiast jego normalna cena wyniesie 175 dolarów, czyli po prostym przeliczeniu około 713 złotych.