Suntek Solar Outdoor Power (źródło: SunVilla/PR Newswire)
Suntek Solar Outdoor Power (źródło: SunVilla/PR Newswire)

Teraz nawet ogród ma swój Smart Home. Oto inteligentny domek na narzędzia ogrodowe

Skoro Smart Home powoli staje się standardem, nadchodzi czas, aby również podwórko stało się inteligentne. Pomysł na umożliwiający to system ma firma SunVilla Corporation, która opracowała zestaw narzędzi ogrodniczych zasilanych energią słoneczną.

Czas na Smart Home w ogrodzie

Firma SunVilla Corportation, będąca dostawcą mebli ogrodowych, a także rozwiązań technologicznych do utrzymywania podwórka, zaprezentowała zestaw Suntek Solar Powered Smart Yard. Jest to forma systemu, stanowiącego inteligentny zestaw do pielęgnacji roślin.

To zrównoważone rozwiązanie zawiera w sobie ogniwa słoneczne oraz półstałe akumulatory, dzięki którym zielona energia jest tworzona, gromadzona i przekazywana do urządzeń elektrycznych, jakimi są narzędzia ogrodowe.

Aby sprostać różnorodnym zapotrzebowaniom na moc, ta niewielka forma elektrowni dostępna jest w odmiennych modelach. Maksymalna moc, jaką można osiągać, plasuje się na poziomie do 6400 Wh, co przekłada się na 3800 W energii dla urządzeń. Zasilający „dom” dla narzędzi może jednocześnie zapewniać prąd wielu sprzętom.

Suntek Solar Outdoor Power (źródło: SunVilla/PR Newswire)
Suntek Solar Outdoor Power (źródło: SunVilla/PR Newswire)

SunVilla ułatwi zasilanie elektrycznych narzędzi ogrodowych

Cała linia produktów uzyskała dostęp do możliwości połączenia się z aplikacją Suntek Smart Link, która pozwala na wygodne kontrolowanie stanu naładowania poszczególnych produktów, a także monitorowanie ich cyklu życia w czasie rzeczywistym.

Jak twierdzą władze firmy, najnowszy system, który ma trafić do detalistów w Casual Market na terenie Atlanty już w lipcu br., jest formą udostępnienia ludziom wygodnej i komfortowej opcji, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii. Rozwiązanie pozwala przenieść Smart Home do ogrodu. Pod koniec 2023 roku produkty będą mogli zakupić konsumenci w całych Stanach Zjednoczonych.