Viola the Bird (źródło: Google)
Viola the Bird (źródło: Google)

Jesteś fioletowym strusiem i grasz na wiolonczeli. Nowy eksperyment Google Ci się spodoba!

Google Arts & Culture Lab zostało ponownie zasilone. Tym razem eksperymentem wykorzystującym nowe technologie, jest fioletowy ptak grający na wiolonczeli. Każdy z nas może zamienić się w twórcę i nagrać własne, spontaniczne improwizacje muzyczne lub odtworzyć najbardziej znane dzieła.

Liczne narzędzia, ogromne możliwości i nauka o historii

Google Arts & Culture jest to serwis, dzięki któremu możemy w łatwy sposób skorzystać z nowych technologii, zazwyczaj poznając przy tym historyczne wiadomości lub liczne dzieła sztuki. W taki właśnie sposób mamy możliwość zdalnego zwiedzania najbardziej znanych muzeów z całego świata oraz oglądania wyjątkowych dzieł, ulokowanych w różnych zakątkach globu.

Poza tym, że możemy poznawać świat, historię i zabytki, mamy także okazję skorzystać z interaktywnych narzędzi, stworzonych przez Google przy współpracy z licznymi artystami i historykami. Ogólnodostępne eksperymenty w postaci gier, pozwalają puścić wodze fantazji użytkowników. Właśnie w taki sposób otrzymaliśmy szansę na zagranie w Blob Beats, gdzie sterując poszczególnymi, różnokolorowymi postaciami można naciskać na wyznaczone klawisze. Odpowiednio wystukany rytm pozwala na odtworzenie konkretnego, znanego dzieła muzycznego. Teraz jednak pojawiła się kolejna ciekawa, ale przede wszystkim urocza gra.

Jesteś fioletowym strusiem i grasz na wiolonczeli. Nowy eksperyment Google Ci się spodoba!

Viola the Bird, czyli ptak, który zagra jak mu wskażesz

Przeuroczy fioletowy ptak, grający na wiolonczeli, czyli Viola the Bird pozwala na poruszanie smyczkiem po strunach tego instrumentu w taki sposób, aby odtwarzać znane dzieła. Do wyboru jest kilkanaście utworów, należą do nich np. „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena, „Canon In D” Johanna Pachelbela, „Traditional” Amazing Grace czy nawet „Ave Maria” Franza Schuberta.

Jesteś fioletowym strusiem i grasz na wiolonczeli. Nowy eksperyment Google Ci się spodoba!

Poza tym, że możemy wygrywać konkretne, wybrane przez Google dzieła, mamy także możliwość skorzystania z tzw. opcji Freestyle, a więc gramy dokładnie to, na co mamy ochotę. Wszystko, co stworzymy można nagrać i podzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi.