Excellence Line Neo QLED 8K (źródło: Samsung)
Excellence Line Neo QLED 8K (źródło: Samsung)

Tegoroczne telewizory Samsunga mogą zachwycić

Wysokiej jakości obraz, osiągany przy wsparciu sztucznej inteligencji, polepszony design, ogrom rozbudowanych funkcji i nowych technologii – to główne cechy tegorocznej linii telewizorów podkreślanych przez producenta.

Wysoka jakość dźwięku i obrazu w serii telewizorów Excellence Line

Topową serię tegorocznych nowości telewizorów firmy Samsung stanowi Excellence Line. W linii tej znalazły się trzy modele w rozmiarach od 55 do 85 cali, a należą do nich QN700C, a także QN800C i QN700C, o wyjątkowo mocnym Neuronowym Procesorze AI Quantum 8K, pozwalającym na ulepszenie odbioru wyświetlanych filmów.

Główną zaletą tego ulepszonego procesora jest rozbudowany proces skalowania, oparty w tym przypadku o 64 modelowe sieci neuronowe, przy czym poprzednie generacje miały dostęp do jedynie 20. Model QN900C osiąga odświeżanie na poziomie 144 Hz, natomiast dźwięk emitowany w technologii Dolby Atmos pozwala na zyskanie niemalże kinowych wrażeń w domowym zaciszu, co dodatkowo wzmacnia zestaw wielokanałowych, wbudowanych głośników oraz Q-Symphony.

Telewizor Neo QLED QN95C (źródło: Samsung)
Telewizor Neo QLED QN95C (źródło: Samsung)

Serie telewizorów OLED, Neo QLED 4K i QLED w służbie wysokiej jakości obrazów

Tegoroczną ofertę wyświetlaczy wzmocniły także modele telewizorów OLED. Urządzenia te dostępne będą w rozmiarach 55, 65 oraz 77 cali. Wśród nich znalazły się modele S90C oraz S95C, których budowa matrycy została oparta o piksele z kropką kwantową. Pozwala ona na odtworzenie głębokiej czerni oraz żywych kolorów. Ramka wyświetlacza modelu S95C osiąga szerokość jedynie 11 milimetrów, co dodatkowo ulepsza odbiór filmów czy seriali.

Nowości zasiliły także telewizory z serii Neo QLED 4K, a wśród nich modele QN95C, QN92C, QN85C w rozmiarach od 43 do 85 cali. Ta linia z kolei opiera się o technologię Quantum Mini LED, która wykorzystuje do podświetlania ekranu 14-bitową skalę luminacji. Wyświetlacze te otrzymały również dostęp do automatycznego remasteringu HDR.

Serię podkreśla także powłoka antyrefleksyjna, pozwalająca na zredukowanie odbijania światła. W serii QLED pojawiły się natomiast modele Q60C, Q70C i Q80C od rozmiarach od 43 do aż 98 cali.