Nowe telewizory (źródło: LG)
Nowe telewizory (źródło: LG)

Nowe telewizory LG już w przedsprzedaży. Można zdobyć soundbar za złotówkę!

Do Polski dotarły nowe telewizory marki LG. Wśród wprowadzonych modeli pojawiły się OLED-y z serii evo, a także QNED-y w wyjątkowo dużym rozmiarze – ich przekątna osiąga aż 86 cali. Z okazji przedsprzedaży technologiczny gigant oferuje promocje na soundbary.

Nowe OLED-y na polskim rynku

Najnowsze duże ekrany domowe OLED marki LG zostały wyposażone w ulepszony procesor, wspierany przez technologię sztucznej inteligencji. Zadaniem AI będzie przeanalizowanie wyświetlanych obrazów już na poziomie pikseli, a następnie wprowadzenie poprawek w postaci rozmycia i wyostrzenia konkretnych obiektów oraz kolorystyki.

(źródło: LG)
(źródło: LG)

Nowo wprowadzone telewizory OLED evo z serii G, C i B zyskają dostęp do funkcji Dynamic Tone Mapping Pro, która odpowiedzialna jest za dostosowanie oświetlenia oraz jasności poszczególnych scen. Dzięki niej treści wydają się być nieco bardziej realistyczne. Urządzenia charakteryzują się wysoką częstotliwością odświeżania, sięgającą do 144 Hz, oraz dostępem do funkcji Game Optimizer – oznacza to, że telewizory sprawdzą się również w rękach graczy.

Oferta LG OLED evo z serii G, C i B obejmuje modele o przekątnej 55, 65, 77 oraz 83 cale, a ich ceny wynoszą od 8999 złotych do 34999 złotych.

Nowe telewizory (źródło: LG)
(źródło: LG)

Telewizory LG QNED na 2024 rok

Do Polski nadjechały również nowe telewizory QNED, których podstawą działania jest technologia Quantum Dot oraz NanoCell. Dzięki tym rozwiązaniom widzowie zyskują dostęp do wyraźnego i żywego obrazu wyświetlanych filmów, programów czy seriali. Procesor wspierany jest przez sztuczną inteligencję, co sprawia, że przetwarzanie treści oraz wydajność graficzna utrzymywane mają być na wysokim poziomie.

(źródło: LG)
(źródło: LG)

Nowe telewizory LG QNED zyskały dostęp do funkcji Precision Dimming, odpowiedzialnej za precyzyjne dostosowywanie oświetlenia oraz tworzenie przejść tonalnych. Dodatkowo, nowe duże ekrany korzystają z technologii lokalnego przyciemniania.

Wprowadzone LG QNED dostępne są w rozmiarach o przekątnej 50, 55, 65, 75 oraz 86 cali, a ich ceny wynoszą od 4999 złotych do 12999 złotych.

Promocje z okazji przedsprzedaży

W przypadku zakupu najnowszych telewizorów w ramach przedsprzedaży można skorzystać z ciekawych promocji. Akcja trwa do 19 maja 2024 roku i obowiązuje na stronie internetowej producenta. Użytkownicy, którzy zdecydują się zakupić telewizor z serii LG OLED evo G45 w rozmiarach 65, 77 lub 83 cale, mogą zostać wyposażeni w soundbar SG10TY za symboliczną złotówkę.

Jeśli zdecydujemy się na ekran z tej serii o przekątnej 55 cali zredukujemy koszt soundbara o połowę – sugerowana przez producenta cena wynosi 3599 złotych. Z kolei w przypadku zakupu produktów evo C45 oraz B46 możliwe jest obniżenie ceny soundbara SC9S o 50%, a jego sugerowany koszt to 3999 złotych.

Przy zakupie urządzeń LG QNED w rozmiarach od 75 do 86 cali można zyskać soundbar S70T za złotówkę, natomiast kupując mniejsze modele (od 50 do 65 cali) soundbar jest dostępny o połowę taniej. Jego cena sugerowana przez producenta wynosi 1799 złotych.