Jednostka Deco X50-Outdoor dla wydajnej sieci Wi-Fi Mesh również na zewnątrz
Jednostka Deco X50-Outdoor (źródło: TP-Link)

Najnowszy Deco zapewni sygnał Wi-Fi w ogrodzie i wyeliminuje martwe strefy

Mieszkańcy sporych domów często borykają się z problemami w postaci niedoboru zasięgu sieci Wi-Fi. Jednym z rozwiązań jest zainwestowanie w system typu Mesh, który coraz skuteczniej dostarcza internet nawet do odległych zakątków mieszkań. Najnowsza propozycja marki TP-Link sprawdzi się także w ogrodzie.

Zasięg Wi-Fi tam, gdzie potrzebujesz

System Deco X50-Outdoor to sposób na pozbycie się martwych stref, czyli miejsc, gdzie domowa sieć nie spełnia naszych oczekiwań pod względem prędkości przesyłu czy czasu buforowania. Co więcej, propozycja TP-Link pozwoli na korzystanie z wysokiej jakości sieci nawet w ogrodzie.

Urządzenie korzysta z łączności Wi-Fi 6, zapewniając prędkość transmisji na poziomie 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz, a także 574 Mb/s w przypadku pasma 2,4 GHz. Sprzęt ten można łączyć z innymi sprzętami z serii Deco, dzięki któremu możliwe jest utworzenie wydajnego systemu sieciowego Mesh nawet w sporych budynkach oraz w ich okolicy.

Funkcjonalność najnowszego systemu Mesh

Jednostka Deco X50-Outdoor otrzymała klasę szczelności IP65, dzięki czemu urządzenie jest odporne na pył oraz wodę i można je zamontować na zewnątrz domu. Sprzęt został wyposażony w dwa gigabitowe porty WAN/LAN i może być zasilany zarówno poprzez PoE 802.3at lub też za pomocą klasycznego zasilania AC. Jednostka zyskała także dostęp do płynnej funkcji roamingu, co sprawia, że użytkownicy mogą przemieszczać się po domu i ogrodzie bez utraty zasięgu sieci Wi-Fi.

Jednostka Deco X50-Outdoor dla wydajnej sieci Wi-Fi Mesh również na zewnątrz
Jednostka Deco X50-Outdoor (źródło: TP-Link)

Urządzenie zostało zabezpieczone szyfrowaniem WPA3 i funkcjami bezpieczeństwa w ramach TP-Link HomeShield. Użytkownicy mogą również wykorzystać kontrolę rodzicielską, ustalając profile dedykowane dla poszczególnych domowników. Możliwe jest także dodanie do nich limitów czasowych korzystania z internetu.

Deco X50-Outdoor kosztuje około 540 złotych.