Apple TV tvOS
(fot. oiot.pl)

tvOS 16.2 do pobrania. Nowa funkcja spodoba się miłośnikom karaoke

Właściciele przystawek Apple TV mogą już pobrać tvOS 16.2. Aktualizacja wprowadza kilka nowych, wartych odnotowania funkcji.

Nowe funkcje w tvOS 16.2

Apple udostępniło prawdopodobnie ostatni w tym roku zestaw większych aktualizacji. Użytkownicy otrzymali iOS 16.2, iPadOS 16.2, watchOS 9.2, macOS Ventura 13.1, a także tvOS 16.2. Warto zaznaczyć, że każda z tych aktualizacji wprowadza nowe funkcje.

W przypadku aktualizacji skierowanej na przystawki Apple TV, jedną z nowości jest Apple Music Sing, czyli funkcja karaoke w aplikacji Apple Music. Jeśli więc lubisz śpiewać, a także posiadasz co najmniej ‌Apple TV‌ 4K 3. generacji, będziesz raczej zadowolony z opisywanej nowości. Należy tutaj dodać, że Apple Music Sing dostępne jest również na iPhone’ach, iPadach oraz Makach.

tvOS 16.2 to również usprawnienia w aplikacji Apple TV. W sekcji Apple TV+, zawierającej oryginalne seriale i filmy Apple, pojawiły się podglądy dostępnych materiałów. Zmieniono również pozycję sekcji „Obejrzyj teraz” na korzyść podglądów treści.

Apple TV aktualizacje
Apple TV, źródło: Apple

Ponadto aktualizacja wprowadza rozpoznawanie głosu dla wielu użytkowników. Teraz Siri w przystawkach Apple TV, podobnie jak w głośnikach HomePod, może rozpoznawać głos konkretnej osoby, dzięki czemu można kierować do niej osobiste prośby, a w udzielonej odpowiedzi pod uwagę zostaną wzięte dane tego użytkownika.

Jeśli nie chcesz czekać na pojawienie się komunikatu o dostępności aktualizacji, to tvOS 16.2 możesz pobrać ręcznie. W tym celu należy przejść do ustawień, następnie wybrać System, kliknąć na pozycję Uaktualnienia i kliknąć na polecenie Uaktualnij oprogramowanie. To już wszystko – aktualizacja zostanie pobrana.

Niewielka aktualizacja głośników HomePod

Apple udostępniło również nowe oprogramowanie dla głośników HomePod. Nowa wersja oznaczona jest jako 16.2, ale nie wprowadza żadnych znaczących nowości. Firma z Cupertino podaje, że aktualizacja dodaje ulepszenia wydajności i stabilności. Mimo tego, jak najbardziej warto pobrać nową wersję oprogramowania dla głośników HomePod.

Siri dostępna w Polsce na Apple TV

Okazuje się, że Apple wraz z tvOS 16.2 wreszcie zdecydowało się wprowadzić obsługę Siri na przystawkach Apple TV w Polsce. Dotychczas funkcja nie była w ogóle dostępna, a teraz możemy już korzystać z asystentki. Oczywiście język polski nie jest wspierany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać chociażby język angielski.

Warto zaznaczyć, że konieczne jest włączenie Siri na urządzeniu. W tym celu wystarczy przytrzymać przycisk aktywujący asystenta głosowego na pilocie, a następnie potwierdzić, że chcemy korzystać z Siri.