YouTube Music
YouTube Music

Google aktualizuje Chromecasty. Przełącznik wyjścia audio już dostępny w YouTube Music

Google, zgodnie z prośbami użytkowników urządzeń Chromecast oraz Google Cast, wprowadził aktualizację Androida 13, dzięki której będzie możliwe korzystanie z funkcji przełączania wyjścia audio w odtwarzaczu multimedialnym. Pierwszą z aplikacji z dostępem do nowej funkcji jest YouTube Music.

Użytkownicy Google Chromecast żądali dodania przełącznika

Firma Google bacznie obserwuje prośby i żądania użytkowników swoich urządzeń. Również tym razem nie zawiodła i wprowadziła aktualizację, która wprowadzi do użytkowania skrót przełączania wyjścia audio na urządzeniach z Androidem w obrębie odtwarzacza multimediów.

Pierwszą z aplikacji, która otrzymała ten ważny przełącznik, jest YouTube Music. Wszystko to za sprawą aktualizacji Androida 13 QPR1 (Quarterly Platform Release 1). Póki co zmianę zaobserwowano w smartfonach Pixel, wyposażonych w system Android 13 QPR1.

Kiedy pojawią się zmiany w innych odtwarzaczach?

Aby zmiana w postaci nowego przełącznika wyjścia audio została dopuszczona do innych aplikacji, służących odtwarzaniu oraz strumieniowemu przesyłaniu obrazu i dźwięku, konieczne jest wprowadzenie funkcji przez twórców poszczególnych aplikacji.

Na ten moment m. in. firma Samsung nie wprowadziła jeszcze zmian w obrębie odtwarzacza w postaci aktualizacji, jest jednak szansa, że udostępnione przez Google zmiany zostaną wdrożone także dla pozostałych urządzeń.

Zmiany zostały zarejestrowane przez użytkowników także na urządzeniach typu Nest Hub, Chromecast w obrębie telewizorów, a także w niektórych typach głośników.