Podwodny świat (źródło: Pixabay)
Podwodny świat, ocean, życie pod wodą (źródło: Pixabay)

VR dotarł do łódzkiego Orientarium Zoo. Podwodny świat w zasięgu gogli!

Łódzkie Orientarium Zoo, jako pierwsze w Polsce, udostępnia zwiedzającym sprzęt do technologii VR. Dzięki wirtualnej rzeczywistości możesz znaleźć się w dzikiej dżungli i nurkować w oceanie!

Wirtualna rzeczywistość – urozmaicenie, rozrywka, ale i nauka!

Strefa oceaniczna łódzkiego Orientarium Zoo została wzbogacona o nowy sprzęt. Odwiedzający mogą poznać podwodny świat dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. VR można doświadczać już w wielu ogrodach zoologicznych zlokalizowanych na całym świecie, takich jak na przykład Zoo w Paryżu, Londynie czy Sydney.

Aby zaczerpnąć tego doświadczenia wystarczy usiąść w specjalnym fotelu i założyć gogle VR, a następnie cieszyć się symulacjami, filmami oraz efektami, jakie oferuje nam wirtualna rzeczywistość. Dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości użytkownik może znaleźć się w zupełnie innym miejscu i doświadczać, często nieosiągalnych na co dzień, doznań.

Co można obejrzeć w goglach VR na terenie Orientarium Zoo w Łodzi?

Wszystko to zawdzięczają nagrania stworzone kamerą 360 stopni, dzięki której możliwe jest odtwarzanie pełnego pola widzenia wokół siebie, bez względu na to, gdzie aktualnie sięga wzrok użytkownika. Orientarium Zoo w Łodzi umożliwia obejrzenie trzech filmów oraz animacji. Możliwe jest nurkowanie z rekinami w głębiach oceanicznych, pływanie z humbakami czy też odnalezienie się w naturalnych środowiskach goryli. Nagrania zostały zrealizowane przez Kena Musena, będącego trzykrotnym laureatem nagrody Emmy.

Wprowadzenie takiej opcji do oferty parku zoologicznego to nie tylko dodatkowa rozrywka czy doświadczanie technologii, do której na co dzień dostęp ma niewiele osób w Polsce, ale również możliwość nauczenia się ciekawostek o naturalnym środowisku i życiu zwierząt.

Zdecydowanie wirtualna rzeczywistość będzie dodatkową atrakcją, ale i szansą na otwarcie się na naturę osób w każdym wieku. Skorzystanie z technologii VR w Łodzi dostępne jest od 25 złotych.