SXSW 2023 (źródło: Walt Disney Imagineering)
SXSW 2023 (źródło: Walt Disney Imagineering)

Disney pokazał uroczego robotycznego królika na rolkach. I nie tylko

Na konferencji SXSW Disney pokazał robotycznego królika na rolkach, przypominającego Judy Hopps ze Zwierzogrodu, a także gadającą wróżkę Dzwoneczka i Hulka. Tak wygląda budowa emocjonalnego związku z gośćmi.

Królik na rolkach Disney’a zauroczył publiczność

Podczas konferencji South by Southwest (SXSW), Walt Disney Imagineering przedstawił nową generację robota. Niewielki króliczek, wzrostu dziecka, wypadł z pudełka i jeździł na rolkach. Prezentacja została zatytułowana „Tworzenie szczęścia: sztuka i nauka opowiadania historii w Disney Parks”. Trzeba przyznać, że króliczy robot przypomina postać Judy Hopps z filmu Zwierzogród.

Robotyczny królik na rolkach (źródło: Walt Disney Imagineering)
Robotyczny królik na rolkach (źródło: Walt Disney Imagineering)

Robot przy swojej jeździe na rolkach zakołysał się, upadł na scenie, zrobił fikołka i wstał. Usiadł również na ramionach jednego z badaczy Disney’a – Morgana Pope’a. Jak twierdzili prezentujący, królik i inne tworzone roboty mogą mieć „emocjonalny związek z gośćmi”.

Do tworzenia urządzeń Disney stosuje wysokiej jakości materiały, a także mechaniczne efekty skalowania, dzięki czemu powstałe roboty są dynamiczne i wytrzymałe, wykorzystywane są również dane na temat przechwytywania ruchu.

Dzwoneczek i Hulk też odwiedzili konferencję SXSW

Roboty Disney’a są bardzo znane już od 1963 roku, kiedy to przedstawiono ptaki tiki w Disneylandzie czy też Abrahama Lincolna rok później. Najnowszy robot Judy Hopps, przedstawiony niedawno na SXSW, jest już testowany, jednak nie wiadomo, kiedy będzie dostępny dla gości. Jak wynika z informacji, miasto Zwierzogród jest tworzone na terenie szanghajskiego Disneylandu i ma zostać otwarte jeszcze w tym roku.

Robotyczna wróżka Dzwoneczek (źródło: Walt Disney Imagineering)
Robotyczna wróżka Dzwoneczek (źródło: Walt Disney Imagineering)

Podczas konferencji Disney Parks pokazał także robotyczną postać wróżki Dzwoneczka, znanej z bajki „Piotruś Pan”, która pojawiła się już dwa lata temu w grze. Wróżka została ulokowana w latarni i weszła w interakcję na żywo oraz odpowiadała na pytania w czasie rzeczywistym. Na SXSW pojawił się także Hulk, który prawdopodobnie trafi do paryskiego Disneylandu.

@disneyparks

Replying to @orangebird98 Tinker Bell shared her thoughts about todays news from South by South West 🧚 💫 #SXSW #Austin #Disney #Imagineers #DisneyParks #Happiness #Storytelling #Announcement #Tinkerbell #Tinkerbelledit #Pixiedust

♬ original sound – Disney Parks