(źródło: WhatsApp)
(źródło: WhatsApp)

WhatsApp testuje naklejki generowane przez AI

Sztuczna inteligencja trafia do wersji beta WhatsAppa. Dzięki niej, pierwsi testerzy mogą już generować naklejki w oparciu o krótki opis i możliwości modelu AI. W jaki sposób nowa funkcja może wspomóc użytkowników popularnego komunikatora?

Nowe funkcje WhatsAppa w wersji beta

Wygląda na to, że wprowadzanie sztucznej inteligencji staje się powoli formą obowiązku dla popularnych narzędzi i aplikacji. Poza tym, że mamy powszechny dostęp do licznych chatbotów, AI trafia już do naszych wyszukiwarek, a nawet mediów społecznościowych czy wiodących komunikatorów. Choć sztuczna inteligencja miewa czasami wpadki, o czym mogli się przekonać w tym tygodniu użytkownicy Snapchata, to jej potencjał i możliwości bywają naprawdę przydatne.

Tym razem po AI sięgnęła firma Meta, a więc właściciel popularnego komunikatora Whatsapp, który w wersji beta aplikacji dedykowanej na Androida otrzymał możliwość generowania naklejek w oparciu o krótki opis.

Generowanie naklejek w WhatsApp dzięki AI (źródło: WEBetaInfo)
Generowanie naklejek w WhatsApp dzięki AI (źródło: WEBetaInfo)

Generatywna AI i naklejki w komunikatorze

Jak donosi WABetaInfo, niewielka część osób testujących komunikator w wersji beta otrzymała nową aktualizację o numerze 2.23.17.14. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do kolejnej funkcji, a jest nią możliwość generowania nowych naklejek w oparciu o wprowadzony krótki tekst, za pomocą sztucznej inteligencji.

Serwis AndroidPolice zauważył, że nie jest jasne, który model AI został użyty do tej innowacyjnej opcji. Jedyne, co można dostrzec, to fakt, iż naklejki są tworzone dzięki „bezpiecznej technologii oferowanej przez firmę Meta”.

Z czasem funkcja ma dotrzeć do większej liczby użytkowników, jednak póki co jest bardzo ograniczona do niewielkiej liczby testerów. Silnik AI w WhatsApp został wyposażony w możliwość zgłaszania naklejek, które mogłyby być nieodpowiednie, szkodliwe lub wprowadzać dezinformację.