Bezpłatne WiFi na pokładzie linii lotniczych (źródło: Emirates)
Bezpłatne WiFi na pokładzie linii lotniczych (źródło: Emirates)

Kolejne linie lotnicze dają dostęp do WiFi podczas lotów

Linie lotnicze Emirates z pewnością ucieszyły swoich pasażerów, bo od tego tygodnia zapewniają dostęp do bezpłatnej łączności WiFi na podkładzie. Jest jeden, niewielki haczyk. Jaki?

WiFi w samolotach linii Emirates za darmo

Bezpłatna łączność WiFi na pokładzie samolotu była kiedyś marzeniem wielu pasażerów, teraz jednak kolejna firma pozwoliła je spełnić. Linie Emirates wprowadziły możliwość połączenia się z siecią w każdej klasie i to za darmo.

Udogodnienie, umożliwiające bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości, dotyczy wszystkich pasażerów, bez względu na klasę, w której wykupili miejsce. Natomiast osoby, znajdujące się w pierwszej klasie i członkowie programu lojalnościowego na poziomie Silver, Gold oraz Platinum, będą w stanie także realizować zakupy czy intensywnie pracować podczas lotu. W pełni bezpłatny dostęp do internetu otrzymają również pasażerowie posiadający poziom Platinum, bez względu na klasę, w której zarezerwowali miejsce.

Bezpłatne WiFi na pokładzie linii lotniczych (źródło: Emirates)
Bezpłatne WiFi na pokładzie linii lotniczych (źródło: Emirates)

W jaki sposób dołączyć do programu lojalnościowego i jakie są plany rozwoju łączności?

Aby korzystanie z internetu było możliwe, wystarczy dołączyć do programu lojalnościowego o nazwie Emirates Skywards, a można to zrobić nawet w trakcie lotu. Ten niewielki „haczyk” można zrealizować na stronie emirates.com i flydubai.com oraz w aplikacjach tych witryn, a także bezpośrednio w portalu, który uruchamia się po próbie połączenia z WiFi na pokładzie.

Korzystanie z sieci podczas podróży jest teraz możliwe dzięki ogromnej inwestycji tych linii w łączność pokładową. Jej kwota sięga ponad 300 milionów dolarów. Jak zaznacza przewoźnik, od stycznia średnio w każdym miesiącu z internetu korzysta 450 tysięcy pasażerów, co stanowi 30% wzrost ruchu w tej sieci.

Emirates nie ma zamiaru jednak na tym poprzestać i już planuje wprowadzenie szybkiego, szerokopasmowego internetu pokładowego w 50 nowych samolotach. Airbus A350 mają trafić do eksploatacji już w przyszłym roku i być pierwszymi, które otrzymają dostęp do sieci satelitarnej Global Xpress firmy Inmarsat.