Multiskop BeamO (źródło: Withings)
Multiskop BeamO (źródło: Withings)

Withings BeamO, czyli termometr, stetoskop, EKG i pulsoksymetr w jednym urządzeniu

„Multiskop” to najnowsza propozycja marki znanej z produkcji innowacyjnych, inteligentnych wag i zegarków wyglądających klasycznie, ale z funkcjami smart. Withings BeamO to niewielki gadżet, które skrywa w sobie aż cztery medyczne urządzenia. Może kontrolować bicie serca, temperaturę ciała oraz wysycenie krwi tlenem, a także monitorować pracę narządów, pełniąc rolę cyfrowego stetoskopu.

Gadżet kontrolujący parametry życiowe

To diagnostyczne urządzenie, nazywane również „multiskopem”, może zmierzyć temperaturę ciała użytkownika i saturację, sprawdzić rytm serca oraz posłuchać pracy płuc, oskrzeli czy serca, pracując niczym lekarski stetoskop. Zebrane informacje można wygenerować do pliku i przesłać do medyka.

Z czasem do funkcji sprzętu ma BeamO ma trafić także zdolność do wykrywania migotania przedsionków, jednak opcja ta jest aktualnie certyfikowana w FDA.

Kolejny przełom Withings w telemedycynie

Rewolucyjny gadżet jest niewielki i lekki, został wyposażony w kontroler typu joystick, który pozwala użytkownikowi przełączać się pomiędzy czterema funkcjami. Urządzenie Withings BeamO łączy się z aplikacją, gdzie można w prosty sposób przejrzeć mierzone przez urządzenie parametry. Sprzęt jest wyposażony w baterię, wystarczającą nawet na kilka miesięcy działania.

Aplikacja Health Mate (źródło: Withings)
Aplikacja Health Mate (źródło: Withings)

Dedykowany system został ulokowany w znanej już aplikacji Health Mate, która przeszła pewne zmiany. Ma umożliwiać stałe dzielenie się uzyskiwanymi wynikami z ośmioma osobami. Opiekuni mogą zatem nie tylko weryfikować parametry życiowe, ale również otrzymywać informacje na temat przyjętych przez użytkownika leków czy niepokojących objawów.

Zebrane dane można także umieścić w pliku oraz przesłać je na przykład do lekarza. Użytkownik może też w czasie rzeczywistym udzielić dostępu do bieżących pomiarów audio.

Najnowsza propozycja marki może wprowadzić prawdziwą rewolucję do telemedycyny i stać się podstawą przeprowadzania zdalnych badań. Dotychczas realizowane konsultacje na odległość często nie są wystarczające, jednak dostęp do cyfrowego stetoskopu czy EKG może znacząco zwiększyć skuteczność leczenia bez wizyty lekarskiej.

Urządzenie wstępnie wyceniane jest na 249,95 euro.