Przystawka Xiaomi Mi Box S nowej generacji (źródło: Mi-home)
Przystawka Xiaomi Mi Box S nowej generacji (źródło: Mi-home)

Masz przystawkę Xiaomi Mi Box S? Uważaj na aktualizację!

Aktualizacje zazwyczaj przynoszą wiele nowości i często nas, jako użytkowników, prawdziwie cieszą. Tym razem jednak radość może trwać krótko. Okazuje się, że przystawka Xiaomi Mi Box S, która otrzymuje właśnie aktualizację do Android TV12, psuje się po jej zainstalowaniu. Jak powinni zachować się użytkownicy?

Przystawka Xiaomi zepsuta przez aktualizację

Przystawki do telewizorów są coraz bardziej popularne, sprawiają, że nasz nieco starszy telewizor lub o ograniczonych możliwościach systemowych jest zdecydowanie bardziej inteligentny. Te niewielkich rozmiarów urządzenia łączone są z telewizorem za pomocą portu USB lub HSMI, a działanie opiera się zazwyczaj o system Google TV lub Android TV.

Jedną z firm, która proponuje dobrej jakości urządzenia, jest Xiaomi. Marka ta swoje urządzenie Mi Box S wprowadziła na rynek już przed pięcioma laty i sprzęt spełniał swoją rolę. Teraz jednak producent dopuścił sporych rozmiarów aktualizację, której zadaniem jest wdrożenie systemu Android TV12, dedykowanego dla starszych urządzeń. Okazuje się, że to „ulepszenie” psuje urządzenia.

Przystawka Xiaomi Mi Box S nowej generacji (źródło: Mi-home)
Przystawka Xiaomi Mi Box S nowej generacji (źródło: Mi-home)

Problematyczne poprawki psujące urządzenie

Xiaomi Mi Box S od dawna nie otrzymywał żadnych większych aktualizacji, może więc cieszyć fakt możliwości jej zainstalowania. Niestety, tym razem prawdopodobnie tak nie będzie. Wielu posiadaczy tych kilkuletnich, dotychczas dobrze działających, przystawek pierwszej generacji, zaczęło zgłaszać liczne problemy, które pojawiły się zaraz po nadejściu aktualizacji do Android TV12.

Część użytkowników w serwisie Reddit wspomina, iż po uruchomieniu przystawki po instalacji poprawek, nie ma już możliwości uruchomienia dźwięku optycznego. Zdarza się również, że urządzenie po prostu przestaje działać.

Jeśli więc jesteś posiadaczem pierwszej generacji przystawki Xiaomi Mi Box S warto jednak powstrzymać instalację aktualizacji, przynajmniej póki co. Istnieje szansa, że urządzenie jeszcze trochę posłuży, a producent z czasem może naprawi napotkane błędy.

Na portalu X @AndroidTV_Rumor wspomina też, iż wprowadzane poprawki i wdrożenie Android TV12 na te przystawki to ostatnia aktualizacja, jaka jest możliwa dla pierwszej generacji tej przystawki.