Zestaw Fritz!Powerline 1240 AX WLAN (źródło: AVM)
Zestaw Fritz!Powerline 1240 AX WLAN (źródło: AVM)

Nowy zestaw Fritz! zapewni Wi-Fi w całym domu… z jednego gniazdka elektrycznego

Firma AVM rozszerza portfolio swojej serii Fritz! o nowy zestaw urządzeń komunikacyjnych. Dzięki dwóm urządzeniom możliwe jest utworzenie bezprzewodowej sieci o niezawodnym charakterze w całym domu, ograniczając się do wyłącznie jednego gniazdka elektrycznego.

Niezawodne Wi-Fi w każdym pomieszczeniu

Marka AVM znana jest ze specjalistycznych urządzeń sieciowych i komunikacyjnych. Producent inteligentnych bramek i termostatów ponownie wprowadza nowe gadżety do swojego portfolio. Tym razem do gamy sprzętów dołącza zestaw Fritz!Powerline 1240 AX WLAN Set, które obsłuży bezprzewodową, domową sieć, zapewniając dostęp do Wi-Fi 6, a wszystko to za pomocą wyłącznie jednego gniazda elektrycznego. W najnowszym zestawie z serii Fritz! przyszli użytkownicy znajdą dwa adaptery – Powerline 1240 AX oraz Powerline 1210.

Jak twierdzi producent, najnowsza propozycja sprawdzi się nawet w przypadku starszego budownictwa, gdzie duża grubość ścian staje się sporą przeszkodą dla niezawodnej sieci internetowej. Fritz!Powerline 1240 AX może w łatwy sposób zintegrować się z routerem Fritz!Box tworząc system Mesh i osiągając prędkość przesyłu poprzez instalację elektryczną do 1200 Mbit/s lub sieć Wi-Fi 6 nawet do 600 Mbit/s.

Wprowadzony na rynek zestaw charakteryzuje się łatwą instalacją – za sprawą oprogramowania oraz technologii wdrożonej do sprzętów całość połączenia odbywa się w oparciu o jeden przycisk. Z kolei dzięki zastosowanemu rozwiązaniu Powerline domowy Internet może sięgać do miejsc, takich jak strych czy balkon, w których dotychczas trudno było się z nim połączyć.

Zestaw Fritz!Powerline 1240 AX WLAN (źródło: AVM)
Zestaw Fritz!Powerline 1240 AX WLAN (źródło: AVM)

Nowy zestaw Fritz! na polskim rynku

Wspomniana technologia Powerline to standard, który został oparty o HomePlug AV2, czyli rozwiązanie oparte o potrójne przewody elektryczne – fazowy, neutralny oraz ochronny. Opcja ta pozwala na przesyłanie danych o wysokiej prędkości za pomocą domowego układu instalacji elektrycznej.

Urządzenia składające się na najnowszy zestaw z serii Fritz! zawierają cztery gigabitowe porty LAN – po dwa wbudowane do każdego z urządzeń. Wszelkie informacje mogą zostać przesłane zarówno do komputerów i laptopów, jak i konsoli, telewizorów czy drukarek stosując do tego celu sieć Wi-Fi 2,4 GHz, i osiągając prędkość 600 Mbit/s.

Co ciekawe, wysoka wydajność urządzeń nie idzie w parze z dużym zużyciem energii elektrycznej. Urządzenie Powerline 1240AX pożytkuje tylko 4,5 W, natomiast Powerline 1210 ogranicza się do 2,4 W. Gdy Internet używany jest intensywnie moc ta może wzrosnąć do około 3 W.

Zestaw Fritz!Powerline 1240 AX WLAN Set z Wi-Fi 6 trafił już na polski rynek, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 756 złotych. Nowość dostępna jest także w serwisie Amazon.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!