Zoom for TV (źródło: Sony)
Zoom for TV (źródło: Sony)

Zoom trafi na telewizory. Póki co wybrane

Sony Electronics i Zoom Video Communications wprowadzają aplikację Zoom dedykowaną dla telewizorów. Z wideokonferencji na dużym ekranie będą mogli skorzystać posiadacze telewizorów Sony BRAVIA. Jakie funkcje i możliwości otrzymają użytkownicy?

Zoom jako jeden ze sposobów wideokonferencji na dużym ekranie

Wideokonferencje w Zoom w ciągu ostatnich kilku lat stały się niezwykle istotne dla kontaktu „face to face” pomiędzy członkami rodzin, współpracownikami czy też uczniami i nauczycielami. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 nieco wywróciła nasz świat do góry nogami, a zdalna praca czy nauka weszła z impetem w naszą codzienność.

Teraz jednak Zoom ogłasza, że aplikacja wreszcie dotrze na telewizory oparte o system Google TV oraz Android TV. Haczykiem jest jednak spore ograniczenie, gdyż póki co funkcja trafi w ręce posiadaczy sprzętów marki Sony z serii BRAVIA, które dodatkowo są kompatybilne z BRAVIA CAM. Dedykowana dla telewizorów aplikacja Zoom for TV ma niebawem trafić do sklepu Play, skąd możliwa będzie łatwa i szybka instalacja.

Możliwości i funkcjonalność szczęśliwych posiadaczy Sony BRAVIA

Aplikacja Zoom for TV za jakiś czas pozwoli na komunikację typu wideo na dużym wyświetlaczu, udostępnianie ekranu, a także da dostęp do narzędzi współpracy. Aby uruchomić najnowszą funkcję należy połączyć BRAVIA CAM z telewizorem, pobrać i zainstalować aplikację, a następnie ją uruchomić.

Wśród zaawansowanych opcji, jakie trafiają do użytkowników, można wymienić Ambient Optimization Pro, pozwalającą na wykrycie lokalizacji osoby w pomieszczeniu oraz jej odległości od ekranu, co sprawia, że dźwięk i obraz zostaje automatycznie dostosowany.

Posiadacze BRAVIA mogą także skorzystać ze sterowania gestami, automatycznego trybu oszczędzania energii, pozwalającego na przyciemnienie obrazu, a także alarmu zbliżeniowego, który daje znać o zbyt bliskiej odległości dzieci od telewizora.

Zoom ma trafić na urządzenia Sony wczesnym latem.