Po czteroletniej przerwie powraca konferencja Google Cloud Next, podczas której technologiczny gigant z Mountain View pokaże wiele swoich innowacji. Co tym razem przygotował i jak daleko zaszedł z narzędziami wykorzystującymi AI?
Rozwój AI w narzędziach Google
Konferencja Google Cloud Next, odbywająca się w San Francisco, przyniesie z sobą sporo innowacji, szczególnie w obrębie sztucznej inteligencji. Poza tym, że zaktualizowano dotychczas zaprezentowane modele takie, jak PaLM 2, Imagen czy Codey, pochylono się nad kolejnymi możliwościami Duet AI.
Narzędzie to zostało pokazane światu już w maju br., dając użytkownikom wsparcie w postaci pewnego rodzaju asystenta sztucznej inteligencji w obrębie usług Workspace oraz Google Cloud. Jedno z najbardziej popularnych na świecie narzędzi do codziennej pracy jest już zintegrowane z AI dla wielu zainteresowanych osób, wspomagając je w tworzeniu i doskonaleniu treści w Dokumentach czy wiadomości w Gmailu, a także w generowaniu obrazów w Prezentacjach, opracowywaniu danych w Arkuszach, a nawet wspieraniu połączeń w Meet. Przedsiębiorstwo jednak na tym nie poprzestało i ogłosiło kolejne ulepszenia.
Duet AI z kolejnymi innowacjami
Z najnowszych wieści o Duet AI wynika, iż to coraz bardziej rozbudowane narzędzie sztucznej inteligencji będzie w stanie generować podsumowania spotkań podczas połączeń wideo w Google Meet. Algorytmy także stworzą automatyczne tłumaczenie napisów w 18 językach. Co więcej, AI ma także dostarczyć informacje na temat dostosowania oświetlenia oraz dźwięku w miejscu spotkania, dzięki czemu możliwe będzie ulepszenie odbioru i jakości zebrania.
Duet AI trafi również do Czatu Google. To właśnie tam użytkownik będzie mógł wprowadzać pytania na temat treści, prosić o podsumowanie ulokowanych w chmurze dokumentów czy dowiedzieć się czego dotyczyły spotkania, na których nie był obecny. Co istotne, jak zapowiada technologiczny gigant, Duet AI ma być ogólnodostępne jeszcze w tym roku.
Poza platformą Workspace narzędzie ma także rozwinąć się w Google Cloud, naznaczając swój ślad w rozwoju oprogramowania, operacjach na aplikacjach oraz infrastrukturze, analizie danych, przeprowadzaniu operacji bezpieczeństwa, a także przyspieszaniu i modernizacji baz danych.