Popularna przeglądarka internetowa Opera udostępnia nowe funkcje. Narzędzia AI dostępne są dla użytkowników standardowej przeglądarki oraz Opera GX.
AI upraszcza codzienne życie i pracę
Algorytmy uczenia maszynowego, zastosowane w codziennych narzędziach, znacząco ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możemy poświęcić na ważniejsze zadania. Nie tylko oprogramowanie, służące nam do codziennej pracy, zyskuje na wsparciu asystentów AI. Dzięki nowym funkcjom jesteśmy w stanie uczyć się, być bardziej eko i dokonywać niesamowitych rzeczy, które wcześniej byłyby niemożliwe. Nic więc dziwnego, że praktycznie każda firma technologiczna, niezależnie od rozmiarów, chce mieć AI na swoim pokładzie. Dzisiaj nowości w tym zakresie prezentuje Opera.
Opera otwiera dostęp do swoich narzędzi AI dla użytkowników klasycznej przeglądarki oraz wersji GX. Co to za narzędzia? Po pierwsze AI Prompts – narzędzie pomagające skrócić tekst lub wyjaśnić znaczenie słów i zdań, niezależnie od tego, czy to akapitu, artykułu czy całej strony internetowej.
AI Prompts może również sugerować więcej podobnych treści na podstawie tych aktualnie przeglądanych oraz pomóc w stworzeniu angażującego posta na social media. Dostępne po zaznaczeniu tekstu lub bezpośrednio z paska adresu, Prompts to nowe narzędzie do interpretacji, podsumowań i eksploracji sieci.
Użyteczne narzędzia Opery
Prócz uruchomienia AI Prompts, Opera daje teraz również dostęp do internetowych wersji ChatGPT i ChatSonic bezpośrednio na pasku bocznym. Dzięki łatwej dostępności asystentów użytkownicy mogą korzystać z generatorów pomysłów, streszczeń, tłumaczeń, planów podróżniczych, postów, kodu, playlist i wielu innych. Aby jednak skorzystać z nowych opcji, konieczne jest utworzenie kont w poszczególnych usługach lub zalogowanie się na swoje konto.
Treść generowana przez sztuczną inteligencję to rewolucja w przeglądaniu stron internetowych. Naszym celem jest wykorzystanie tych technologii, aby dać naszym użytkownikom nowe supermoce w przeglądaniu – zmienić sposób, w jaki uczą się, tworzą i badają. Opera aktywnie rozszerza swój program sztucznej inteligencji na AIGC dla przeglądarek, wiadomości i gier poprzez własne rozwiązania oraz nowe i istniejące partnerstwa
Joanna Czajka, product director