Firma Signify poszerza swoją gamę oświetleniowych produktów o kolejne panele i żarówkę. Ponadto, użytkownicy mogą teraz dokładniej spersonalizować swoje światła, dzięki przebudowanej aplikacji. Co nowego pojawiło się w Philips Hue?
Nowe produkty wprowadzone przez Signify
Katalog Philips Hue poszerzył się właśnie o nową, najmniejszą dotychczas żarówkę E14 Lustre, która dostępna jest w milionach odcieni bieli i kolorów. Dzięki niej możliwe jest wypełnienie światłem każdego domowego zakamarka. Rozmiarowo produkt ten przypomina piłkę golfową, dlatego też może zostać ulokowany w praktycznie każdym urządzeniu. Koszt żarówki białej to 29,99 GBP, czyli około 155 złotych, wersja kolorowa natomiast dostępna jest w cenie 54,99 GBP (około 286 złotych).
Poza niewielką żarówką Signify wprowadziło także panele Aurelle, który dostępne są w czerni i różnorodnych kształtach. Użytkownicy mogą zatem zakupić je w formie kwadratów, prostokątów czy okręgów. Urządzenia te pozwalają na wypełnienie pomieszczenia światłem w kolorze białym, który podlega regulacji barwy ciepłej do zimnej.
Cena kwadratowego panelu o boku 60 cm to 219,99 GBP (ok. 1143 złote), natomiast o połowę mniejsza wersja związana jest z kosztem 149,99 GBP (około 780 złotych). Wersja prostokątna o wymiarach 120 na 30 cm kosztuje 219,99 GBP, czyli około 1143 złotych, natomiast opcja na bazie okręgu o średnicy 39,5 cm – 159,99 GBP (832 złote).
Poza Aurelle Philips Hue wprowadził też inne kształty panelu Surimu, przybierające teraz figurę kwadratu o boku 30 cm za kwotę 209,99 GBP (1090 złotych) lub okręgu o średnicy 39,5 cm w cenie 219,99 GBP, co po prostym przeliczeniu daje około 1143 złotych. Ten typ oświetlenia jest w stanie emitować światło w kolorze białym i kolorowym. Każdy nowy produkt jest już dostępny na terenie Wielkiej Brytanii.
Dokładna personalizacja oświetlenia w odświeżonej aplikacji Philips Hue
Użytkownicy otrzymują także dostęp do nieco odmienionej aplikacji Hue. W ich ręce trafiają nowe opcje i ulepszenia, pozwalające na indywidualne dostosowanie emitowanych świateł. Dzięki funkcji równoważenia jasności domownicy mogą kontrolować poszczególne obszary oświetlenia, a nie tylko grupy, jak miało to miejsce dotychczas. Opcja ta pozwala na uzyskanie lepszej harmonii barwnej na przykład podczas oglądania filmu. Możliwości te będzie można testować od trzeciego kwartału br. i dotyczyć mają każdego rodzaju oświetlenia tej marki.
Poprawić ma się także obsługa czujników ruchu, a będzie to możliwe dzięki aktualizacji Philips Hue Bridge. Jedną ze zmian, która ma zostać wdrożona, zgodnie z licznymi prośbami użytkowników, ma być wzrost liczby przedziałów czasowych. Dotychczas możliwe było wykorzystanie zaledwie dwóch, jednak z czasem ma pojawić się opcja rozszerzenia ich do dziesięciu. Funkcja pozwoli na większe zróżnicowanie świateł w ciągu dnia, które będą się uruchamiały, rozjaśniały czy przyciemniały automatycznie, w zależności od rutyn domowników.
Jako część jednego z tworzonych przedziałów czasowych będzie można wybrać światło naturalne, czyli takie, które będzie naśladowało Słońce przez cały dzień. Opcja ta będzie działała w oparciu o czujnik i Bridge po aktualizacji w trzecim kwartale roku.