Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)
Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)

Telewizory Samsung będą synchronizować się z Philips Hue bez przystawki!

Firma Signify stworzyła nową aplikację Philips Hue Sync TV, która dostępna będzie na telewizorach Samsung. Dzięki niej możliwa będzie synchronizacja oświetlenia z odtwarzanymi na ekranach filmami bez potrzeby wykorzystania zewnętrznej przystawki do telewizora.

Nowy wymiar kina domowego na telewizorach Samsung z Philips Hue

Nowa aplikacja Signify da użytkownikom Samsunga możliwość dostosowania oświetlenia Philips Hue do rozgrywanych na ekranach telewizorów akcji i uzyskania w domowym zaciszu dostępu do wysokiej jakości kina domowego.

Co najważniejsze, do działania tego rozwiązania nie jest potrzebna przystawka Philips Hue Play HDMI Sync, która odpowiada za działanie oświetlenia Hue na telewizorach, które nie mają Ambilight. Jakiś czas temu Kasia ją testowała, przez co wiemy, że do idealnych – niestety – nie należy (zwłaszcza pod względem oferowanych możliwości synchronizacji obrazu z dźwiękiem).

Tutaj wystarczy nam tylko aplikacja na telewizor, oczywiście obsługiwany telewizor, mostek Hue i komatybilne światła.

Telewizory Samsung będą synchronizować się z Philips Hue bez przystawki!

Aplikacja Philips Hue Sync TV obsługuje wszystkie formaty obrazu, w tym 8K, 4K oraz HDR 10+ i będzie oferowała użytkownikom dostęp do wielu funkcji, które pozwolą na spersonalizowanie i ustawienie oświetlenia.

Możliwe będzie dostosowanie intensywności synchronizacji, jasności świateł, a także dokonania wyboru trybu wideo i gry. Co szalenie istotne, oświetlenie będzie synchronizowało się z każdym rodzajem treści i wszystkimi aplikacjami.

Dostępność i cena aplikacji

Aplikacja Philips Hue Sync TV jest dostępna od 5 stycznia 2023 roku na nowszych telewizorach Samsung QLED z serii Q60 oraz wyższych. Aplikację można zakupić w sklepie Samsung TV za 129,99 euro, na terenie Europy w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech, a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Singapurze i Korei Południowej.

Kiedy w Polsce? Mam nadzieję, że niebawem!