Grzejnik Premium Eko Smart, źródło: AENO
Grzejnik Premium Eko Smart, źródło: AENO

AENO wprowadziło do Polski smart grzejnik na podczerwień

AENO to stosunkowo młoda firma, która niedawno wypuściła na polski rynek energooszczędny grzejnik Premium Eko Smart, łącząc w nowym urządzeniu innowacyjność, technologię, ogrzewanie oraz nowoczesny styl.

Grzejnik na podczerwień sposobem na tanie ogrzewanie pomieszczeń?

Działanie grzejnika AENO opiera się o zjawisko promieniowania podczerwienią oraz zjawisko konwekcji. Do produkcji ciepła konieczne jest zużycie, ostatnio mocno drożejącego, prądu elektrycznego, jednak, jak donosi producent, urządzenia są energooszczędne.

Wykorzystanie podczerwieni powoduje emitowanie ciepła bezpośrednio na znajdujące się w pobliżu osoby i rzeczy, ograniczając przy tym ogrzewanie powietrza. Grzejnik Premium Eko Smart dedykowany jest dla pomieszczeń o powierzchni do 30 m2, a jego moc osiąga 700 W.

Grzejnik Premium Eko Smart, źródło: AENO
Grzejnik Premium Eko Smart, źródło: AENO

Ogrzewanie, oparte o podczerwień, nie wpływa negatywnie na jakość powietrza, gdyż nie emituje żadnych zanieczyszczeń czy zapachów. Zatem można uznawać je za ekologiczne, pomijając fakt źródła prądu elektrycznego. Urządzenie nie emituje również żadnych stałych dźwięków, w przeciwieństwie do klimatyzatorów czy pomp ciepła.

Inteligentne urządzenie AENO – ogrzewanie w twoim smartfonie

Nie bez powodu urządzenie otrzymało miano inteligentnego. Grzejnik łączy się z bezprzewodową siecią Wi-Fi oraz aplikacją AENO, dlatego z poziomu smartfona, możesz w łatwy sposób sterować urządzeniem, a także ustalać harmonogramy.

Premium Eko Smart otrzymał również wiele zabezpieczeń, a należy do nich ochrona przed dziećmi oraz blokada w momencie przewrócenia lub pochylenia się urządzenia, kiedy to grzejnik automatycznie wyłącza się i daje o tym znać sygnałem dźwiękowym.

Grzejnik, oferowany przez AENO, otrzymał subtelny wygląd, co sprawia, że może wpasować się w każde pomieszczenie. Dostępny jest w dwóch kolorystykach – czarnym perłowym lub białym połysku. Jego grubość wynosi 11 milimetrów i został wykonany z hartowanego szkła. Całość wykończona jest smukłymi, aluminiowymi nóżkami.

AENO Premium Eko Smart, produkowany na terenie Polski, dostępny jest już w sprzedaży od października br, a jego cena wynosi 1199 złotych.