AI GIF Generator (źródło: Picsart)
AI GIF Generator (źródło: Picsart)

W jaki sposób tworzyć GIF-y z wykorzystaniem AI?

Po generatorach obrazów przyszedł czas na narzędzia do tworzenia GIF-ów. Nowość wywodzi się spod skrzydeł serwisu Picsart, który ze sztuczną inteligencją zaprzyjaźnił się już w grudniu zeszłego roku. Co potrafi najnowszy twór AI?

Narzędzia AI, które zmieniają wizję świata

Generatywna sztuczna inteligencja przeżywa prawdziwą ewolucję. Co chwilę można usłyszeć o kolejnym narzędziu, które pozwoli np. stworzyć obraz w oparciu o krótki tekst. Teraz jednak powstało coś lepszego, a mianowicie system oparty o AI, generujący GIF-y.

Te pliki graficzne z kompresją bezstratną często używane są zamiennie do tekstu wiadomości, pozwalają lepiej wyrazić to, co aktualnie myśli dany użytkownik. Dotychczas pochodziły one z filmów czy seriali, teraz jednak otwiera się przed nami kolejny etap.

W jaki sposób tworzyć GIF-y z wykorzystaniem AI?

AI GIF Generator jest narzędziem, które działa podobnie do typowych generatorów obrazów, jednak pozwala stworzyć GIF w oparciu o wprowadzony tekst. Powstałe ruchome grafiki nie są jeszcze idealne, nieco roztrzęsione, jednak z pewnością otwierają przed nami nową erę komunikacji, która nie zmusza nas do monotonnego poszukiwania właściwego zestawu obrazów czy wycinania filmu lub serialu.

Teraz nawet GIF-y mogą być unikatowe!

W jaki sposób tworzyć GIF-y?

Najnowsze narzędzie wywodzi się z Picsart, który ma już na swoim koncie kilka narzędzi, wykorzystujących do swojego działania sztuczną inteligencję. W obszernej kolekcji można odnaleźć m. in. narzędzie do tworzenia reklam dla mediów społecznościowych, awatarów dla zwierząt, a także edytor zdjęć. Teraz tę gamę uzupełnia jeszcze generator GIF-ów.

W jaki sposób tworzyć GIF-y z wykorzystaniem AI?

Aby z niego skorzystać wystarczy wejść na stronę internetową lub pobrać aplikację dedykowaną na urządzenia mobilne, działające w systemach iOS i Android. W odpowiednim oknie należy wprowadzić krótki opis GIF-a, który chcielibyśmy otrzymać.

Poniżej użytkownik ma możliwość wyboru ustawień dla grafik, które mają zostać wygenerowane. Biblioteka personalizacji jest naprawdę ogromna, można wybierać w kategorii stylizacji, jakości, kolorów, sztuce czy nastroju.

W jaki sposób tworzyć GIF-y z wykorzystaniem AI?

Jeśli podejmiemy decyzję, wystarczy kliknąć w komunikat „Wygeneruj GIF”, by po pewnym czasie cieszyć się swoją nową, ruchomą grafiką. Większość opcji jest dostępna w bezpłatnej formie, użytkownik może się zalogować, aby np. mailowo przesłać stworzone ruchome obrazy.