Telewizor Q80C (źródło: Samsung)
Telewizor Q80C (źródło: Samsung)

TVP VOD dostępne na telewizorach Samsunga

Aplikacja TVP VOD trafiła prosto do odbiorników marki Samsung. Już dziś właściciele telewizorów z systemem operacyjnym TIZEN 3.0 mogą skorzystać z usług polskiego nadawcy i zaangażować się w losy rodziny Mostowiaków z serialu M jak Miłość oraz, co najważniejsze, posłuchać rzetelnej relacji z kraju i ze świata w najnowszym wydaniu Wiadomości.

Właściciele telewizorów Samsung mogą już chłodzić szampana, bo w tym roku obejrzą Sylwester Marzeń z Dwójką

Biuro Dystrybucji Telewizji Polskiej nie ukrywa, że ekspansja na nowe platformy służy poszerzeniu zasięgu i jest jednym z najważniejszych celów państwowej spółki w najbliższym czasie. Uruchomienie TVP VOD na urządzeniach marki Samsung sprawiło, że aplikacja jest obecnie dostępna już na 84 proc. telewizorów, które obsługują Smart TV.

To dość imponujący wynik, na który nadawca pracuje już od początku 2023 roku – w marcu aplikacja TVP VOD pojawiła się w bibliotece najnowszych odbiorników firmy Hisense, które działają na autorskim systemie VIDAA.

Tym samym programy nadawane przez TVP obejrzymy na urządzeniach z Android TV, Apple TV, telewizorach Hisense, LG oraz Samsung. Koncern zapowiada dalszy rozwój i już niedługo chce udostępnić swoją usługę kolejnym producentom.

Warto zauważyć, że TVP VOD nieustanie ewoluuje. Pod koniec ubiegłego roku oprogramowanie zostało odświeżone, a odbiorcy otrzymali możliwość oglądania kanałów TVP na żywo. Oczywiście po zalogowaniu. Oprócz tego mają oni dostęp do biblioteki filmów oraz seriali, zarówno tych płatnych, jak i darmowych.

Na tę chwilę poza wersją przeglądarkową i mobilną, która dostępna jest dla sprzętów z systemem Android i iOS, usługę TVP VOD można odebrać też za sprawą HbbTV, czyli Hybrid Broadcast Broadband TV. Mówiąc prościej, jest to standard telewizji hybrydowej, który łączy sygnał z anteny z multimedialnymi treściami dostarczanymi poprzez połączenie internetowe.

TVP VOD dostępne na telewizorach Samsunga
Interfejs serwisu TVP VOD w przeglądarce (źródło: TVP VOD)

Co możemy obejrzeć na platformie TVP VOD?

Oczywiście liczne seriale kostiumowe, takie jak Młody Piłsudski, Bodo, Medyceusze czy Wiedźmin (oczywiście ten prawdziwy, najlepszy, z dziwnym smokiem), polskie i zagraniczne telenowele, jak wyżej wspomniane M jak Miłość, Apetyt na Życie, Mehmed Zdobywca i Imperium Miłości.

W bibliotece odnajdziemy także kilka hitowych produkcji, które można wypożyczyć, np. film John Wick 3 oraz Furia, wiele bajek dla dzieci w różnym wielu i całą masę powtórek popularnych programów i teleturniejów, m.in. Jeden z Dziesięciu, Voice of Poland oraz Szansa na Sukces.