Google Chromecast HD 4K
(fot. Google)

Nowa aktualizacja Google TV. Jakie zmiany czekają użytkowników?

Google wprowadza aktualizacje, które usprawnią wyszukiwanie treści w obrębie Google TV. Zmianom ulegnie zarówno nawigacja, jak i budowa strony głównej.

Zmiany w stronie głównej i nawigacji

Firma Google nie zapomniała o swojej telewizji i właśnie wprowadziła aktualizacje do Google TV, które mają usprawnić proces wyszukiwania treści, a także nieco zawęzić opcje wyszukiwania.

Nowa wersja ekranu głównego Google TV nie będzie zawierać już kart o nazwie „Filmy” oraz „Programy” w pozycji górnego paska, w obrębie których można było wyświetlić treści polecane. W najnowszej wersji treści te pojawią się w karcie „Dla Ciebie”.

Zmianom ulegnie również nawigacja: od teraz przycisk zmieniający profile będzie ulokowany w lewym górnym rogu, natomiast wyszukiwanie zostanie przesunięte w prawą stronę.

Google TV (źródło: Google)
Google TV (źródło: Google)

Nowe karty dla łatwiejszego wyszukiwania

Od teraz, pod wierszem o tytule „Kontynuuj oglądanie”, użytkownicy mogą znaleźć cztery skróty. Będą to „Filmy”, „Programy”, „Rodzina” oraz „Hiszpański”. Pierwsze dwie opcje będą kierowały do wybranych, w oparciu o preferencje użytkownika, treści, natomiast pozostałe do treści familijnych lub w języku hiszpańskim.

Nowo wyświetlająca się strona „Filmy” umożliwi przeglądanie tysięcy filmów w wybranym przez użytkownika sortowaniu w postaci tytułu, gatunku lub temacie, a użytkownik od teraz będzie otrzymywał rekomendacje w oparciu o poprzednie odtworzenia oraz nowości i popularne filmy.

Strona „Programy” natomiast umożliwia zapoznanie się z wszystkimi dostępnymi programami w wykupionych subskrypcjach, zgodnie z preferencjami użytkownika. Zakładka „Rodzina” obejmuje klasyki i nowości, które dedykowane są dla całej rodziny, natomiast Espanol jest bogate w hiszpańskojęzyczną rozrywkę w postaci filmów, programów, a także telenoweli oraz telewizji na żywo.

Aktualizacje będą dostępne na urządzeniach typu Chromecast z Google TV, a także na telewizorach z tym systemem produkcji Hisense, Philips, Sony czy TCL.