Telewizja w domu (źródło: Pixabay)
Telewizja w domu (źródło: Pixabay)

Android TV pozwoli na wypożyczanie i kupowanie filmów

Masz ochotę obejrzeć konkretny film? Może jeszcze nie jest dostępny w wykupionej subskrypcji serwisu streamingowego? A może potrzebujesz przerwy od opłat? Google ma na to rozwiązanie, które niebawem ma trafić w ręce użytkowników. Telewizory z systemem Android TV otrzymują nową zakładkę Sklep, umożliwiającą wypożyczanie i kupowanie filmów.

Bogactwo propozycji serwisów streamingowych

Platformy streamingowe są już powszechne i wielu z nas korzysta z nich na co dzień. Możemy wybierać w licznych propozycjach m. in. Netflixa, HBO Max, Disney+ czy Sky ShowTime, a każdy serwis wyróżnia się dostępnymi bibliotekami filmów, programów czy seriali.

Jednak czasami zapragniemy obejrzeć jeden, konkretny film, bez wykupowania kolejnej subskrypcji. Z pomocą przychodzi przedsiębiorstwo Google i jego nowa zakładka Sklep, która w najbliższym czasie ma pojawić się w głównej nawigacji, zaraz obok Wyszukiwarki oraz Strony głównej.

Opcja ta ma być formą zastępstwa dla aplikacji Filmy oraz TV Google Play. Użytkownicy będą mogli kupować oraz wypożyczać intrygujące ich produkcje.

Zakładka Sklep w Android TV (źródło: Google)
Zakładka Sklep w Android TV (źródło: Google)

Android TV i opcje jego nowej zakładki

Zakładka Sklep pozwoli na przeglądanie filmów, które dostępne są do kupienia lub też wypożyczenia, co można będzie w łatwy sposób zrealizować bezpośrednio na telewizorze opartym o system Android TV. Nowa opcja to nie tylko szansa na zapoznanie się z niedostępnymi w opłacanych serwisach produkcjami, ale również alternatywa dla platform streamingowych. Jeśli jesteśmy więc zabiegani, rzadko korzystamy z wykupionych abonamentów albo zwyczajnie chcemy sobie zrobić od nich przerwę, Google pozwoli teraz na wybór konkretnych filmów.

Najnowsza karta Sklep ma stanowić centrum opłacanej rozrywki, w którym będzie możliwe przeglądanie dostępnych propozycji oraz dostępnych do wypożyczenia filmów. Każdy zakup, również w ramach usługi YouTube TV, ma pojawiać się w obrębie Twojej Biblioteki.

Karta jest już dostępna dla użytkowników telewizorów z systemem Android TV, znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych, a opcja ma być rozpowszechniana na cały świat w ciągu nadchodzących tygodni.