Lampa sufitowa T1M (źródło: Aqara)
Lampa sufitowa T1M (źródło: Aqara)

Lampa sufitowa z pierścieniem świecącym w 16 milionach kolorów już w Polsce

Marka Aqara w zeszłym roku zaprezentowała ciekawą lampę sufitową, a teraz wprowadza ją na europejski rynek. Oprawa może stanowić zarówno typowe oświetlenie pomieszczenia, emitujące białe światło, jak i podkreślać domową atmosferę za pomocą wielokolorowego, gradientowego pierścienia.

Lampa sufitowa z pierścieniem RGB

Ciekawa oprawa oświetleniowa pełni formę okrągłej lampy montowanej na suficie. Ta część modelu T1M odpowiedzialna jest za emisję światła białego w wybranym przez użytkownika odcieniu, od ciepłej aż do chłodnej bieli (2700-6500 K). Wyróżniającym urządzenie elementem jest gradientowy pierścień RGB, akcentujący atmosferę, który może emitować nawet 16 milionów kolorów. Umożliwia on zintegrowanie z innymi zainstalowanymi w domu smart światłami, a także sprzętami, generującymi powiadomienia. Pierścień może więc zmieniać kolor w przypadku uruchomienia się alarmu czy użyciu dzwonka do drzwi.

Lampa sufitowa T1M (źródło: Aqara)
Lampa sufitowa T1M (źródło: Aqara)

Aqara i inteligentne oświetlenie

Inteligentna lampa sufitowa działa w oparciu o protokół Zigbee 3.0 stając się wydajną częścią systemu Smart Home. Urządzenie obsługuje również standard Matter, a dzięki koncentratorowi marki Aqara współpracuje z platformami, takimi jak Apple Home, Amazon Alexa oraz Google Home. Sprzęt stanowi nie tylko formę inteligentnego oświetlenia, ale również pełni funkcję wzmacniacza dla tworzonej w domu sieci Zigbee.

Lampa sufitowa T1M (źródło: Aqara)
Lampa sufitowa T1M (źródło: Aqara)

Inteligentna oprawa, dzięki połączeniu się z najbardziej znanymi platformami Smart Home, może być sterowana na wiele różnych sposobów. Poza dedykowaną aplikacją mobilną do ustalenia barwy światła możliwe jest zastosowanie głosu, gestów czy ustalonych przez użytkownika automatyzacji.

Lampa sufitowa Aqara T1M dostępna była początkowo na terenie Chin. Teraz jednak sprzęt można już zamawiać poprzez serwis Amazon za 599 złotych, a także w wybranych przez producentach sklepach detalicznych na terenie Polski m.in. w sklepie Komputronik za 559 złotych.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!