Termostat FRITZ!DECT 302, źródło: AVM
Termostat FRITZ!DECT 302, źródło: AVM

AVM wprowadza na polski rynek termostat FRITZ!DECT 302

Niemiecki producent urządzeń AVM dla inteligentnych sieci domowych oraz szerokopasmowych łączy internetowych, wprowadził do Polski nowy rodzaj termostatu FRITZ!DECT 302.

Precyzja i funkcjonalność w termostacie AVM

Nowe urządzenie AVM, w połączeniu z routerem FRITZ!Box, daje możliwość precyzyjnego i automatycznego regulowania temperatur wewnątrz pomieszczeń. Taki rodzaj sterowania ma wpływ na przeprowadzenie redukcji energii oraz kosztów ogrzewania.

FRITZ!DECT 302 może być sterowany z poziomu smartfona, tabletu, komputera czy też smart urządzeń typu przełącznik i aparat FRITZ!Fon, a także w oparciu o cztery przyciski znajdujące się na termostacie. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz typu e-paper, gdzie prezentowane są parametry takie, jak temperatura i godzina. Termostat ma funkcję szybkiego ogrzewania, ochrony przed zamarzaniem, trybu urlopowego, a także wykrywania otwartych okien, blokady za pomocą klucza czy też ochrony przed osadzaniem się kamienia. Urządzenie tworzy także historię temperatur z ostatnich 24 godzin oraz ma funkcję typu push, dzięki której użytkownik otrzymuje maila w przypadku niskiego poziomu baterii lub utracenia połączenia.

Ociepli pomieszczenie, zanim do niego wrócisz

Urządzenie FRITZ!DECT 302 jest łatwo konfigurowalne i opiera się o zdalne wprowadzenie termostatu w ruterze za pomocą przycisku DECT oraz podłączenie go do grzejnika. Urządzenie zostało wyposażone w nowy rodzaj chipa, dzięki czemu żywotność zastosowanej w termostacie baterii jest znacząco wydłużona. Firma AVM zapewnia także darmowe i automatyczne aktualizacje urządzeń z serii FRITZ!, co pozwala posiadaczowi termostatów i innych urządzeń na stały dostęp do nowych i poprawionych funkcji.

Termostat FRITZ!DECT 302, źródło: AVM
Termostat FRITZ!DECT 302, źródło: AVM

AVM dało użytkownikowi dostęp do funkcji programu czasowego, dzięki czemu użytkownik dostosowuje temperaturę zadaną w danym pomieszczeniu, w taki sposób, aby komfort cieplny domowników był zachowany.

Termostat od AVC daje także możliwość określenia godzin powrotu do domu, aby urządzenie samo mogło uruchomić ogrzewanie, a temperatura zadana była osiągnięta. Taka funkcja pozwala na obniżenie temperatury, podczas nieobecności domowników, co przenosi się na zredukowanie zużycia energii i kosztów ogrzewania. Aplikacja FRITZ!App Smart Home oraz usługa MyFRITZ! w przeglądarce pozwala na zdalny dostęp do termostatu, co umożliwia uruchomienie ogrzewania spoza domu, pomimo ustawionego programu czasowego.

Nowy termostat FRITZ!DECT 302 jest dostępny w sklepie producenta na portalu Allegro w cenie 339 złotych.