TV JVC
TV JVC

Nowe telewizory JVC. W ofercie OLED, QLED i LCD LED z Android TV 11

Do oferty marki JVC dołączyły właśnie nowe modele telewizorów typu OLED, QLED oraz LCD LED. Każde nowe urządzenie otrzymało system Android TV 11. Jakie rozmiary i jakie ceny osiągają nowości od producenta z japońskimi korzeniami?

Legendarna marka z nowościami na rynku

Każdy z nowych telewizorów od JVC, w rozmiarach 43, 50, 55 i 65 cali, otrzymał czterordzeniowy procesor o wysokiej wydajności. Telewizory zostały wyposażone w skalowanie obrazu typu Super Resolution, które umożliwia podbicie rozdzielczości obrazu. Skalowanie odbywa się z mniejszej rozdzielczości w postaci SD lub HD do ULTRA HD, co znacząco poprawia jakość obrazu, nawet na 65-calowych ekranach.

TV JVC
Nowy telewizor 50 cali, źródło: JVC

W nowych telewizorach zastosowano również układ MEMC, dzięki czemu ruch na ekranie jest bardziej płynny, co jest istotne w dynamicznych scenach. Producent udostępnił nowym użytkownikom funkcję Micro Dimming, aby emitowany na ekranie obraz miał wyższy poziom kontrastu i nasycenia wyświetlanych kolorów. Nowe telewizory JVC otrzymały także dostęp do możliwości streamingu filmów z serwisów VOD w jakości HDR Dolby Vision, natomiast głośniki stereo telewizora pozwalają na uzyskanie dźwięku przestrzennego w technologii Dolby Atmos.

Dzięki systemowi Android TV 11, zainstalowanemu w nowych telewizorach JVC, możliwe jest odtwarzanie zarówno standardowych kanałów telewizyjnych DVB-T2 HEVC, ale również korzystanie z takich aplikacji jak YouTube, Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+ oraz Player. Zastosowanie funkcji Chromecast daje również możliwość odtwarzania własnych filmów nagranych w 4K za pomocą smartfona.

TV JVC
Dostęp do Smart TV, źródło: JVC

Telewizory wyposażono w funkcjonalny pilot z mikrofonem, pozwalający na wyszukiwanie głosowe z poziomu Asystenta Google. Nowości pozwalają również na wykorzystanie opcji Google Duo do przeprowadzenia wideorozmowy, nawet z 32 uczestnikami jednocześnie.

OLED, QLED czy LCD LED?

Telewizory JVC typu OLED, czyli 65-calowy LT-65VAO9200 oraz 55-calowy LT-55VAO9200, pozwalają na wydobycie wysokiej jakości czerni z odtwarzanych filmów i obrazów. Producent nie zapomniał również o graczach, którym udostępniono funkcję ALLM. Telewizory zostały wyposażone w dwa piloty z mikrofonem oraz bogaty zestaw wejść, czyli w trzy złącza HDMI 2.1, dwa USB, wyjście słuchawkowe, a także cyfrowe wejście optyczne.

TV JVC
Telewizory dla graczy, źródło: JVC

OLEDy wyposażono w dwa głośniki o mocy łącznej sięgającej 24 W oraz subwoofer. Telewizory JVC dostępne są tylko w sieci sklepów Media Expert. Cena za 65-calowy OLED sięga 7999 złotych, nieco mniejsza, bo 55-calowa wersja to koszt 4999 złotych.

TV JVC
Telewizor OLED, źródło: JVC

QLEDy o przekątnej ekranu 43, 50, 55 oraz 65 cali, zostały wyprodukowane w seriach VAQ6100 i VAQ6200. Zastosowanie panelu QLED wzmacnia barwy – czerń jest jeszcze głębsza, biel rozjaśniona, a pozostałe kolory naturalne. W przypadku tego rodzaju telewizorów również zastosowano dwa głośniki, jednak o mocy 10 W każdy. Subwoofer zainstalowano w telewizorach o większej przekątnej niż 50 cali. Serię VAQ6100 można zakupić w cenach od 1800 do 2400 złotych, w zależności od przekątnej, natomiast seria VAQ6200 to 2299 złotych za 50 cali i 2499 złotych za 55 cali.

TV JVC
Telewizor QLED, źródło: JVC

W przypadku LCD LED w serii VA7200 zastosowano podświetlenie DLED, a funkcjonalność pozostaje praktycznie ta sama. Telewizor ma dostęp do Android TV 11. Model ten także został wyposażony w pilot z dostępem do Asystenta Google, da się też streamować obraz z poziomu smartfona. Cena za najmniejszy 43-calowy LCD LED wynosi 1599 złotych, natomiast 65-calowy to koszt 3299 złotych.

TV JVC
Telewizor LCD LED, źródło: JVC