LG OLED Flex
źródło: LG

LG OLED Flex to pierwszy na świecie wyginający się 42-calowy telewizor

Producenci sprzętu cały czas nas zaskakują kolejnymi premierami obejmującymi coraz to bardziej pomysłowe sprzęty. Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszym na świecie gamingowym wyginającym się monitorze Corsair, a teraz podobne rozwiązanie serwuje LG. Nie jest to jednak monitor, a telewizor.

LG OLED Flex to telewizor, którego ekran się wygina

Ekrany z matrycą OLED dają ogromne możliwości – nie tylko pod względem jakości generowanego obrazu, ale także pozwoliły producentom stworzyć urządzenia z wyginanymi ekranami. Na początku technologia trafiła do smartfonów, teraz trafia do większych monitorów i telewizorów.

LG Oled Flex jest 42-calowym telewizorem, którego ekran możemy wyprostować i korzystać z niego „na płasko”, ale i zagiąć do krzywizny 900R. Do dyspozycji jest 20 ustawień zakrzywienia, więc można dostosować je pod siebie – maksymalne odchylenie w stronę użytkownika to 10°, zaś maksymalne oddalenie to 5°. Podstawka telewizora gwarantuje regulację 14 cm w górę lub w dół.

LG OLED Flex to pierwszy na świecie wyginający się 42-calowy telewizor

Jako iż mamy tu do czynienia z matrycą OLED, to taki telewizor nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia – tak jak ekrany LCD. Panel został wyposażony w technologię OLED Evo, a więc zapewni wysoką maksymalną jasność, nieskończony kontrast, głębokie czernie, a także precyzyjnnie odwzoruje kolory. Dodatkowym plusem OLED-owej matrycy jest także czas reakcji na poziomie 0,1 ms.

Niby telewizor, a nada się do gier

LG Oled Flex, mimo przekątnej 42 cali, nada się do gier. Po pierwsze, ma rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli) przy odświeżaniu na poziomie 120 Hz, które można uzyskać dzięki HDMI 2.1. Do tego jest obsługa technologii synchronizacji NVIDIA G-SYNC oraz AMD FreeSync Premium.

Ponadto gracze, którzy nie potrzebują całej przestrzeni ekranu, mogą ustawić, aby gra wyświetlała się tylko na mniejszej części wyświetlacza – przykładowo 32 lub 27 cali. Do dyspozycji jest także opcja Multi View, która umożliwia wyświetlanie obrazu z dwóch różnych urządzeń na raz – przykładowo gry z komputera, jednocześnie strumieniując filmy YouTube ze smartfona – oczywiście trzeba wybrać główny kanał audio.

LG OLED Flex
źródło: LG

Telewizor LG OLED Flex został wyposażony także w dwa głośniki o mocy 40 W z obsługą technologii Dolby Atmos. Urządzenie na tylnej obudowie ma zamontowany system oświetlenia w formie tarczy, które można zsynchronizować z obrazem wyświetlanym na ekranie.