DUOBO by LG Labs (źródło: official-duobo.com)
DUOBO by LG Labs (źródło: official-duobo.com)

DUOBO: nowoczesna technologia kawy w kapsułkach

Jedno z najbardziej innowacyjnych podejść do parzenia kawy ma swoje źródło w LG Electronics. To tutaj, na nowej platformie firmy, nazwanej LG Labs, powstaje DUOBO – pierwszy w historii automat do kawy w kapsułkach autorstwa LG.

Nowa era kawy

DUOBO ma być urządzeniem, które z definicji wywróci do góry nogami proces parzenia kawy. Unikatowe cechy produktu mają dać miłośnikom kawy możliwość stworzenia swoich ulubionych mieszanek w zaskakująco wygodny sposób. Czy to dzięki aplikacji mobilnej, umożliwiającej precyzyjne regulowanie temperatury i ciśnienia, czy dzięki kompatybilności z kapsułkami kawy różnych marek? Dokładnie nie wiem, ale jak twierdzi producent, to dwa klucze do sukcesu, które sprawią, że nareszcie! odnajdziemy idealną, indywidualną kompozycję smaku.

Oczywiście do tego wszystkiego dochodzi „pozaziemski” design, którego inspiracją były kolejne eskapady kosmiczne. Eleganckie, nowoczesne linie DUOBO, przypominają sondę kosmiczną, co ma nasuwać skojarzenie z misją marki, której jest dążenie do odkrywania nowych, intrygujących smaków — firma pokusiła się nawet chęć odkrycia „smaku kosmosu” jakkolwiek tajemniczo to brzmi.

DUOBO by LG Labs (źródło: official-duobo.com)
DUOBO by LG Labs (źródło: official-duobo.com)

Rozrywka i informacja w jednym

To, co wyróżnia urządzenie na tle innych ekspresów do kawy, to zintegrowany wyświetlacz Full HD IPS, umieszczony tam, gdzie podczas procesu parzenia kawy umieszczamy kubki. Nasuwa się tu pytanie, po co w zasadzie się on tam znajduje? Otóż, to dodatkowa dawka rozrywki, która daje użytkownikom dostęp do różnych treści, takich jak animacje DUOBO czy informacje o kawie. To wszystko ma sprawić, że parzenie kawy będzie (tylko czy aby na pewno?) naprawdę wciągającym doświadczeniem.

Aby zaprezentować jego możliwości, LG Labs zorganizowało specjalne wydarzenie z udziałem sześciu czołowych baristów na świecie, w tym zwycięzców prestiżowych Mistrzostw Baristów w USA. Pokaz odbył się w modnej nowojorskiej dzielnicy Soho, w kawiarni The Lost Draft, a zaproszeni goście mogli zobaczyć, w jaki sposób należy obsługiwać urządzenie i jakie smaki kaw oferuje.

DUOBO na Kickstarterze

Jeśli więc zainteresowałeś się, jak smakuje kosmiczna kawa, to od 20 lipca DUOBO jest dostępne na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Dodatkowo można skorzystać z oferty Super Early Bird, zapewniającej 50% zniżki na jego zakup.