Robot dostawca w Warszawie (źródło: Pyszne.pl)
Robot dostawca w Warszawie (źródło: Pyszne.pl)

Dwa tysiące robotów dostawczych Uber Eats wyjedzie na ulice

Firma Uber Eats oraz Serve Robotics zawarły umowę handlową na 2 tysiące robotów dostawczych, które mają pojawić się w USA. Czy ekologiczna forma dostarczania jedzenia przyjmie się na dobre?

Kolejne roboty Serve Robotics będą rozwozić jedzenie

Uber Eats, firma znana na całym świecie z szerokopojętych dostaw posiłków, zawarła umowę handlową z przedsiębiorstwem Serve Robotics. W ramach tego porozumienia 2 tysiące robotów ma zostać użytych na nieokreślonych rynkach dostawczych na terenie USA.

W mieście Los Angeles działa już ponad 200 restauracji, które korzystają z usług robotów Serve, gdzie realizacja dostaw wzrosła o 30% z miesiąca na miesiąc. Oznacza to, że system ten spotkał się z naprawdę dobrym przyjęciem ze strony użytkowników i mieszkańców.

Robot dostawca w Warszawie (źródło: Pyszne.pl)
Robot dostawca w Warszawie (źródło: Pyszne.pl)

Nowoczesne rozwiązania Uber Eats dla zrównoważonego rozwoju

Robotyka jest niewątpliwie przyszłością i krokiem w kierunku wdrażania zrównoważonego rozwoju, który pozwala na zredukowanie zanieczyszczeń powietrza i zmniejszenie śladu węglowego w porównaniu z samochodami. Dostawy mogą być także bardziej efektywne i szybkie

Zdarza się, że firmy borykają się z problemami prawnymi, wywodzącymi się bezpośrednio z lokalnych praw i przepisów bezpieczeństwa, które ograniczają prędkość samobieżnych botów czy masę przewożonych ładunków.

Uber Eats nieustannie poszukuje i poszerza rozwiązania w opcjach robotycznych dostaw. W taki właśnie sposób wystartowały testy nowych maszyn na terenie Miami na Florydzie oraz w części Wirginii.

Serve Robotics natomiast podejmuje współprace z różnorodnymi markami i sprzedawcami detalicznymi. Przykładem takiego porozumienia jest 7-Eleven, która spowodowała rozpowszechnienie maszyn na terenie West Hollywood, a firma Piestro rozpoczęła testy automatycznych kiosków na wybranych rynkach.