Aplikacja Dyson pokaże, gdzie jeszcze nie odkurzyłeś
Dyson CleanTrace (źródło: Dyson)

Aplikacja Dyson pokaże, gdzie jeszcze nie odkurzyłeś

Marka Dyson wdraża nową funkcję do swojej wiodącej aplikacji. Dzięki niej sprzątanie za pomocą pionowego odkurzacza Gen5detect będzie dokładniejsze i efektywniejsze. Technologia została oparta o rozszerzoną rzeczywistość i znajdzie swoje zastosowanie u posiadaczy wybranych modeli iPhone’ów.

Skuteczność sprzątania ręcznym odkurzaczem

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe są wygodne i pozwalają na szybkie sprzątanie. Jednak jego dokładność może nie być skuteczna przez częste pomijanie niektórych fragmentów powierzchni podłogi, nawet, gdy skorzystamy z podświetlania trasy. Jest jednak inny sposób na poprawę dokładności, a mianowicie wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości zamkniętej w smartfonie.

Już niebawem pozwolić na to ma technologia Dyson CleanTrace kompatybilna z odkurzaczem Gen5detect. Składają się na nią dwie części. Pierwszą z nich jest oprogramowanie aplikacji MyDyson, dzięki któremu możliwe jest utworzenie i zwizualizowanie ścieżki sprzątania. Trasa generowana jest na bieżąco i wyświetlana na ekranie smartfona za pomocą kamery i rozszerzonej rzeczywistości. Drugą częścią jest uchwyt na telefon, nazywany też zaciskiem, który w prosty sposób można ulokować na rurze odkurzacza Dyson Gen5detect.

Nowa technologia Dyson w aplikacji

Zwizualizowane ścieżki pozwalają na dokładne przeprowadzenie czyszczenia podłóg, a dzięki podglądowi możemy na bieżąco kontrolować powierzchnie, które zostały przez nas pominięte. Ulepszona metoda sprzątania wdrażana do aplikacji została zainspirowana technologią zastosowaną w jednym z robotów sprzątających, a konkretnie pochodzącą z Dyson 360 Vis Nav, który pojawił się na polskim rynku we wrześniu zeszłego roku. Urządzenie to zasilane jest systemem wizyjnym działającym w 360 stopniach, dzięki czemu sprzęt nie błądzi po domu i bez problemu odnajduje się w poszczególnych pomieszczeniach.

Robot odkurzający 360 Vis Nav (źródło: Dyson)
Robot odkurzający 360 Vis Nav (źródło: Dyson)

Z kolei bezprzewodowy odkurzacz pionowy Dyson Gen5detect to wygodne i stosunkowo lekkie urządzenie, które może być teraz jeszcze bardziej inteligentne. Sprzątanie w rozszerzonej rzeczywistości będzie zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące i efektywne. Co więcej, innowacyjna technologia zapobiegnie także nadmiernemu, powtórnemu i niepotrzebnemu czyszczeniu niektórych miejsc.

Nowa funkcja aplikacji jest kompatybilna zarówno z głowicą Fluffy Optic, jak i Motorbar. Technologię obsługują iPhone’y, które zyskały dostęp do technologii LiDAR, a modele 12 Pro, 12 Pro Max, 13 Pro, 13 Pro Max, 14 Pro, 14 Pro Max, 15 Pro oraz 15 Pro Max. Dedykowany zacisk dla telefonu można będzie kupić u producenta od czerwca br.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!