Felo Tooz (źródło: Cool Ideas, YT)
Felo Tooz (źródło: Cool Ideas, YT)

Ten największy elektryczny motocykl na świecie może pochwalić się imponującym zasięgiem

Na rynku motocykli elektrycznych pojawiła się nowość, która przyciąga uwagę nie tylko miłośników ekologicznych rozwiązań, ale także technologicznych innowacji. Mowa o Felo TOOZ, który może pochwalić się rekordowym zasięgiem 720 kilometrów na jednym ładowaniu. Jest to wartość, która stawia go na czele w kategorii takich pojazdów.

Znakomite osiągi i szybkie ładowanie

Felo TOOZ oferuje imponującą prędkość maksymalną wynoszącą 200 km/h, co jest wynikiem możliwym do osiągnięcia dzięki potężnej baterii i zaawansowanemu silnikowi elektrycznemu. Co istotne, motocykl ten może być ładowany z prędkością błyskawicy – od 20% do 80% zaledwie w 20 minut, dzięki nowoczesnemu systemowi ładowania TYPE2. To kluczowy atut dla użytkowników, którzy cenią sobie nie tylko ekologię, ale i czas.

Technologia Felo TOOZ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Centralnym punktem systemu infotainment jest 12-calowy wyświetlacz TFT, który nie tylko pokazuje podstawowe informacje, ale też umożliwia odtwarzanie multimediów za pomocą systemu dźwięku przestrzennego. Dodatkowo nawigacja jest łatwa w obsłudze dzięki dużemu ekranowi, co czyni podróże bardziej komfortowymi.

Motocykl elektryczny Felo Tooz (źródło: Cool Ideas, YT)
Motocykl elektryczny Felo Tooz (źródło: Cool Ideas, YT)

Motocykl stworzony przez firmę Smartech Motor został wyposażony w szereg systemów bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie ciśnienia w oponach (TPMS), system antyblokowania hamulców (ABS) oraz kontrola trakcji. Nie są to jakieś przełomowe rozwiązania, ale mają sprawić, że użytkownik będzie czuł się pewnie na drodze, niezależnie od panujących na niej warunków. Ciekawostką jest opcjonalny pojemnik chłodzący, czyli po prostu turystyczna lodówka o pojemności 8 litrów, który może być zamontowany w jednym z bocznych kufrów, co może być przydatne podczas długich podróży.

V2L – innowacja służąca domowi

Dodatkową i również użyteczną funkcją, którą oferuje Felo TOOZ, jest technologia V2L (Vehicle-to-Load), pozwalająca na wykorzystanie baterii motocykla do zasilania urządzeń elektrycznych w domu. To rozwiązanie może okazać się nieocenione w sytuacji braku prądu lub dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać zgromadzoną energię.

Wybór Tajlandii jako miejsca produkcji Felo TOOZ to strategia, która ma swoje mocne uzasadnienie, biorąc pod uwagę, że wielu światowych gigantów branży motocyklowej, takich jak Honda, Yamaha, Suzuki, czy Kawasaki już tam produkuje swoje modele. Kraj stał się więc ważnym punktem na mapie sektora motoryzacyjnego.