Elgato stream deck pedal
fot. Elgato

Niecodzienny pomysł Elgato – pedał do sterowania livestreamami

Dzięki nowemu urządzeniu Elgato życie streamerów może stać się o wiele prostsze. Stream Deck Pedal to sprzęt, który zamieni nogę transmitującego w dodatkową parę rąk do pomocy.

Elgato ułatwi sterowanie transmisją i nie tylko

Choć wiele osób uważa, że streamerzy czy YouTuberzy praktycznie nic nie muszą robić w swojej pracy, jest to dalekie od prawdy. Wielu z nich musi podczas nagrań monitorować wiele czynników, które wpływają na ich wizerunek wśród widzów. I o ile nagrywający na YouTube bardzo często mogą powtórzyć ujęcie lub wyedytować szczegóły przed publikacją nagrania, streamerzy zawsze muszą mieć wszystko pod kontrolą w czasie rzeczywistym – w końcu są oglądani tu i teraz.

By zapewnić najlepsze wrażenia wizualne, często korzystają oni ze spersonalizowanych scen z programach do transmisji, a także wykorzystują w różnych programach inne ustawienia myszy czy klawiatury. Nie będąc na wizji nie muszą się spieszyć ze zmianą scenerii, lecz podczas prowadzenia streama z dynamicznych gier potrafi im zabraknąć rąk do pracy.

Elgato, firma należąca do Corsair, zajmująca się tworzeniem sprzętu do streamowania, postanowiła rozwiązać ten problem i pozwolić na sterowanie streamem (i nie tylko) za pomocą… stopy.

Elgato Stream Deck Pedal to zestaw trzech konfigurowalnych przycisków w formie pedała umieszczanego pod biurkiem. Można za jego pomocą sterować streamem, przejściami w OBS, oświetleniem w pokoju, muzyką na Spotify i wieloma innymi rzeczami.

Całość można dostosować pod siebie i wykorzystać według własnego zapotrzebowania. Nie trzeba w tym celu być oczywiście streamerem – sprzęt z pewnością spodoba się także graczom nieprowadzącym transmisji na żywo czy też muzykom.

Urządzenie może wykonywać różne akcje, w zależności od aktualnie otwartego okna programu. Upraszczając – choć przyciski są jedynie trzy, Elgato Stream Deck Pedal jest w stanie wykonywać dziesiątki różnych opcji, niezależnie od wykorzystywanej aplikacji.

Elgato stream deck pedal
fot. Elgato

Urządzenie zostało wycenione na 89,99 euro. W ciągu trzech dni od premiery zostało tymczasowo wyprzedane i ma powrócić do sklepu internetowego producenta w lutym. Chętni mogą zapisać się do newslettera, by otrzymać informację o wznowieniu sprzedaży.