Fiat 600 (źródło: YouTube/Fiat)
Fiat 600 (źródło: YouTube/Fiat)

Fiat 600 będzie produkowany w Tychach. Pojazd testowy już zdemaskowany

Fiat 600 jest już przygotowany do produkcji w tyskiej fabryce. Próbny egzemplarz wyjechał już na polskie drogi i to bez żadnego kamuflażu. Jak wynika z najnowszych informacji, ulokowany na Śląsku zakład firmy Stellantis ma być jedynym miejscem produkcji tego pojazdu.

Samochód, który będzie produkowany w polskiej fabryce Stellantis w Tychach

Firma Stellantis jest koncernem motoryzacyjnym , który powstał przed dwoma laty, po połączeniu się spółki Fiat Chrysler Automobiles wraz z Groupe PSA. W taki właśnie sposób na rynku pojawił się nowy, francusko-włosko-amerykański producent pojazdów.

Jedna z fabryk tego pofuzyjnego koncernu istnieje na Śląsku, a dokładniej w Tychach. To właśnie tam powstał niedawno Jeep Avenger, który można już zamówić. Teraz jednak pojawiły się informacje o tym, że niebawem zostanie uruchomiona pełnowymiarowa, seryjna produkcja Fiata 600, a pierwsze, testowe pojazdy już zjechały z linii produkcyjnej.

Najnowszy samochód ma być elektrykiem z silnikiem o mocy 156 KM, którego oferowany zasięg wynosi ponad 400 km. Jego oficjalna prezentacja planowana jest na lipiec, jednak niektórzy Polacy już mieli okazję zobaczyć pojazd z bliska. Jak to możliwe?

Na zakupy pojazdem testowym, czyli jak spostrzegawczość Polaków zdemaskowała 600tkę

Producenci zazwyczaj robią wszystko, aby czujne oko aparatów przypadkowych osób nie przyłapało pojazdów. Samochody są starannie maskowane, aby nie zdradzać marki czy charakterystycznych elementów maszyny, które testowane są na drogach jeszcze przed oficjalnym ich zaprezentowaniem.

Tak jednak nie stało się w przypadku najnowszego pojazdu marki Fiat. Bez żadnego kamuflażu samochód został zaparkowany pod jedną z galerii handlowych w Żorach. Niespodzianka podczas prezentacji będzie trochę popsuta, ale trzeba przyznać, że najnowszy pojazd produkowany w Polsce wygląda naprawdę nieźle.