Czterokołowiec Envo e-ATV (Źródło: envodrive)
Czterokołowiec Envo e-ATV (Źródło: envodrive)

Czterokołowiec Envo e-ATV został stworzony do cichej jazdy w terenie

W pełni elektryczny czterokołowiec Envo e-ATV został zaprojektowany dla żołnierzy, ratowników i osób poruszających się w trudnym terenie.

Elektryki do zadań specjalnych

Osoby z nietypowymi wymaganiami co do elektrycznych pojazdów mają bardzo szeroki wybór produktów. Potrzebujecie przewieźć ciężkie paczki? Warszawska EV4 i amerykański Specialized mają coś w sam raz dla was. Musicie przedzierać się przez śnieżne burze? Finowie przychodzą z pomocą. Chcecie pojechać w podróż dookoła świata? Async A1 daje dobre szanse. Musicie wygląda absolutnie hipstersko i stylowo? Niemiecki Helicon eº to szczyt vintage. A co gdy trzeba cicho i sprawnie przemieścić się w trudnym terenie?

W pełni elektryczny czterokołowiec Envo e-ATV został zaprojektowany właśnie z myślą o takich potrzebach. Konstrukcja firmy Envo Drive Systems waży 160 kg i jest napędzana dwoma silnikami tylnej piasty o mocy 1500 W – łącznie 3000 watów – które rozpędzają ją do maksymalnej prędkości 50 km/h. Jest zasilany baterią litową 60 V/3000 Wh, której jedno ładowanie wystarcza na około 60 kilometrów jazdy, w czym pomaga regeneracyjny układ hamulcowy. Jego układ kierowniczy natomiast zapewnia promień skrętu 2 metry.

Ten czterokołowiec jest szybki, lekki i zwinny

Czterokołowiec e-ATV prowadzi się w pozycji stojącej lub siedzącej – jeśli siedzenie nie jest używane, można je zdemontować. Dodatkowo kierownicę można złożyć do transportu i przechowywania. Pojazd ma ładowność 200 kg i może holować do 350 kg. Zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi, hydrauliczne hamulce tarczowe i prześwit 200 mm pomagają mu radzić sobie w terenie. Pojazd kierowany jest do miłośników wycieczek terenowych, leśników, myśliwych, rolników, ratowników, golfistów i wszystkich tych, którzy potrzebują sprawnie przemieszczać się poza asfaltową drogą.

Nowy rozdział mikromobilności elektrycznej będzie połączeniem wielu niszowych koncepcji mobilności, z których każda będzie dotyczyć określonych zastosowań, od miejskich po wiejskie, od dróg po tereny.

Ali Kazemkhani, dyrektor generalny

Czterokołowiec Envo e-ATV jest już dostępny na stronie producenta w cenie 10879 dolarów.