Fani NFL poczują prawdziwe emocje - w wirtualnej rzeczywistości!
fot. pixabay

Fani NFL poczują prawdziwe emocje – w wirtualnej rzeczywistości!

National Football League rozpoczęło współpracę ze StatusPRO – firmą, zajmującą się technologiami sportowymi i grami, wykorzystującą dane graczy w czasie rzeczywistym do tworzenia autentycznych doświadczeń w rozszerzonej rzeczywistości. Owocem ich działań ma być nowa gra dostępna na Meta Quest i PlayStation VR. Fani footballu amerykańskiego poczują prawdziwe emocje w 3D, stojąc na boisku niczym zawodowy sportowiec i patrząc z jego perspektywy.

Nowa sportowa gra VR już niedługo

Jak dotąd tytuł gry jest wciąż objęty tajemnicą. Nieznana jest również data jej premiery ani też cena. Ujawniono jednak niektóre informacje na jej temat, choć tutaj też jest dość skromnie. Na pewno ma odzwierciedlać prawdziwe, sportowe emocje. Sugeruje to wzmożona praca StatusPRO nad aplikacją dla zestawu rzeczywistości rozszerzonej Microsoft Hololens.

Będzie ona miała za zadanie nałożenie danych przekazywanych przez komputer na świat rzeczywisty. Pozwoli to widzieć osobie grającej w grę, cyfrowych zawodników stojących razem, wykonujących różne ćwiczenia w tym samym czasie. Obie firmy zakładają, że to uczyni rozrywkę jeszcze bardziej wciągającą.

Granie w wirtualnej rzeczywistości szybko się rozwija, a nasze partnerstwo ze StatusPRO pozwala nam odkrywać nową wciągającą wersję gier NFL z obsługą dwóch największych platform VR w tej rozwijającej się przestrzeni.

– powiedział Joe Ruggiero, wiceprezes ds. produktów konsumenckich w NFL.

Współpraca ta daje początek nowych doświadczeń dla wszystkich fanów footballu amerykańskiego, gdyż do tej pory mieli do dyspozycji gry głównie pokazujące widok z góry. Dzięki temu możliwa była obserwacja całego boiska i śledzenie konkretnych akcji, jednak nic poza tym. Brakowało doświadczeń osobistych konkretnych zawodników, dlatego też w niektórych przypadkach po prostu wiało nudą, pojawiały się nieprzychylne głosy internautów. Tutaj natomiast każdy dostaje już na starcie zdecydowanie więcej.

W planach kolejne sportowe tytuły

NFL i StatusPRO, ogłaszając współpracę zaznaczyły, że ich działania nie zakończą się na pojedynczym tytule. W planach jest rozszerzenie działań na inne gry sportowe. Oprócz tego wejdą najprawdopodobniej także do świata metaverse, gdzie użytkownicy z różnych stron świata mogą spotkać się w jednym miejscu i oddać się ulubionej rozrywce.

Choć całość projektu owiana jest tajemnicą, to już zyskuje na popularności. Z zainteresowania oczywiście korzystając twórcy, ujawniając co chwila kolejne informacje, jednak w ten sposób, aby nie zdradzić za wiele.

Możemy zapewnić wciągające wrażenia, które pomogą fanom NFL przekształcić się w profesjonalnych sportowców.

powiedział w oświadczeniu Andrew Hawkins, współzałożyciel i prezes StatusPRO.

Podobno już na dniach mamy poznać planowany termin premiery. Czekamy z niecierpliwością.