Ciężar hantli NordicTrack iSelect zmienisz głosem - z użyciem Alexy
NordicTrack fot. Amazon

Ciężar hantli NordicTrack iSelect zmienisz głosem – z użyciem Alexy

Ćwiczenia z hantlami mają to do siebie, że aby zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie, trzeba się czasem „nachodzić”. Wykonując różne treningi, musimy dość często zmieniać ciężary. O ile prościej byłoby, gdyby hantle można było kontrolować tak, by ich waga zmieniała się sama… Okazuje się, że jednak można. Pomoże nam w tym Alexa.

Regulowane hantle NordicTrack iSelect

Inteligentne hantle nie są nowością w fitnessie. NordicTrack postanowił je nieco udoskonalić i wprowadził do nich ulepszenie w postaci sterowania głosem. iSelect współpracują z Amazon Alexa, podczas ćwiczeń możesz więc poprosić swojego inteligentnego asystenta o to, by dostosował wagę Twoich hantli, zamiast robić to samodzielnie. To spore udogodnienie.

Ciężar hantli NordicTrack iSelect zmienisz głosem - z użyciem Alexy
NordicTrack fot. Amazon

Hantle można regulować elektronicznie w zakresie od około 2,5 kg do 227 kg. Waga przeskakuje co około 2,3 kg. Można to zrobić także manualnie za pomocą pokrętła. Według iFit, firmy macierzystej NordicTrack, urządzenie ma „zmotoryzowany selektor wagi”, który – w zależności od potrzeb użytkownika – umożliwi mu szybką zmianę obciążenia, bez potrzeby przerywania treningu.

Ciężar hantli NordicTrack iSelect zmienisz głosem - z użyciem Alexy
NordicTrack iSelect fot. Amazon

Jeśli chodzi o integrację Amazon Alexa, polega ona na tym, że możesz w każdej chwili poprosić asystenta głosowego o ustawienie określonej wagi, zwiększenie lub zmniejszenie ciężarów lub utworzenie zaprogramowanej wagi dla określonych ćwiczeń. Możesz utworzyć ustawienia wstępne dla 15 typowych ruchów hantlami: uginanie bicepsów, wyciskanie nad głową, wznosy boczne barków, unoszenie przednich ramion, prostowanie tricepsa, wiosłowanie w pochyleniu, wyciskanie na klatkę piersiową, przysiady, martwy ciąg, wykrok, wykrok boczny, rąbanie drewna, lot na klatkę piersiową, odwrotny lot i wiosłowanie renegata.

Inteligentne hantle – czy ich użytkowanie ma sens?

Regulacja głosem w przypadku hantli może wydawać się zbytnią fanaberią, jednak jeśli się zastanowić, to ma to jednak sens. Założy, że jesteśmy w trakcie treningu i musimy zmienić obciążenie ręcznie, a więc siłą rzeczy przerywamy ćwiczenia. Choć trwa to zapewne kilkanaście sekund, nasze tętno treningowe zapewne spada. W przypadku iSelect kontynuujemy wykonywaną serię – bez przerwy.

Ciężar hantli NordicTrack iSelect zmienisz głosem - z użyciem Alexy
NordicTrack fot. Amazon

Aby korzystać z hantli, potrzebujemy połączenia sieciowego 2,4 GHz. Przyrządy są kwadratowe i wyposażone w cyfrowy wyświetlacz. Dodatkowo otrzymujemy z nimi tacę do przechowywania o wymiarach 21″ x 19″ x 16″ (~53 cm x 48 cm x 41 cm), która ma zintegrowany uchwyt na tablet.

Regulowane hantle iSelect firmy NordicTrack są obecnie dostępne w Stanach za 429 dolarów (około 377 euro). Można zamówić je przez stronę Amazon.