Budzik Restore 2, źródło: Hatch
Budzik Restore 2, źródło: Hatch

Restore 2 – towarzysz snu, który obudzi inteligentnie

Firma Hatch wprowadza na rynek kolejną edycję smart budzików, które dzięki rozbudowanym procedurom i pracy w zgodzie z naturą, obudzą użytkownika delikatnie. Restore 2 jest odświeżoną wersją budzika Restore.

Minimalistyczny design nowego członka rodziny Hatch

Nowe urządzenie Hatch otrzymało nieco inny wygląd, nie wygląda już tak nowocześnie, jest bardziej minimalistyczny i w stylu retro, a producent tę zmianę motywuje inspiracją z natury. Inteligentny Restore ma za zadanie przekształcić sypialnianą przestrzeń w pełen relaks „od zachodu aż do wschodu Słońca”.

Urządzenie od góry pokryte jest tkaniną, która powoduje rozpraszanie światła i tworzenie poświaty w sypialni. Restore 2 dostępny jest w trzech kolorystykach – bieli Latte, beżu Putty i szarości Slate.

Restore 2 obudzi naturalnie i delikatnie

Urządzenie emituje delikatne i naturalne dźwięki, które pokonują inne niepokojące i niepożądane odgłosy jak na przykład chrapanie. Restore 2 działa w oparciu o dwie procedury, Rest, która pomaga się zrelaksować przed snem, powoli przyciemnia światło i odtwarza kolejne dźwięki, możliwe do dostosowania, a także Rise, tworząca alarm dostosowany w taki sposób, aby budzenie nie było nagłe, tylko stopniowe, spokojne i stonowane.

Restore 2 wyświetla również aktualną godzinę, która jest ściemnialna, dzięki czemu nie rozświetla pokoju w nocy, a jej podświetlenie jest wyzwalane przez stuknięcie w budzik.

Producent oferuje funkcję wieczornych wyciszeń, które można wysłuchać na jego stronie. Należą do nich sekwencje imitujące gitarę, uderzenia snu oraz islandzkie wodospady. Poza uruchamianiem dźwięków i delikatnej muzyki możliwe jest także odtwarzanie animacji świetlnych na suficie. Dedykowana dla urządzenia aplikacja ułatwia dostosowanie i edytowanie rutyn, trybu budzenia, a także odtwarzania dźwięków i świateł.

Producent daje możliwość subskrypcji, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do większej liczby utworów, ćwiczeń relaksacyjnych czy też krajobrazów snu oraz historii snu. Subskrypcja jest przez miesiąc bezpłatna, później jej koszt wynosi 50 dolarów rocznie lub 5 dolarów miesięcznie, natomiast dostęp do aplikacji Hatch Sleep jest darmowy.

Nowe urządzenie Hatch dostępne było w przedsprzedaży za 200 dolarów (około 880 złotych), jednak na ten moment zostało wyprzedane. Producent informuje o możliwej dostawie w lutym. Nowy właściciel może testować sprzęt przez 60 nocy, a gdy Restore okaże się być zbędny, producent gwarantuje zwrot pieniędzy.