HyperX Armada
źródło: HyperX

HyperX rozszerza ofertę o monitory dla graczy! Czym się wyróżniają?

HyperX ma w swojej ofercie świetne peryferia i sprzęt dla graczy, ale cały czas rozszerza swoje horyzonty o inne kategorie produktowe. Tym razem przyszedł czas na monitory gamingowe z nowej linii Armada, które będą cechowały się ponadprzeciętną specyfikacją i możliwościami. Co więcej, do sprzedaży trafią uchwyty marki, kompatybilne z monitorami i nie tylko.

HyperX Armada – nowe monitory dla graczy

Popularny producent, znany m.in. ze słuchawek dla graczy (bo kto nie kojarzy serii Cloud Alpha!), wprowadza na rynek dwa monitory z linii HyperX Armada. Do dyspozycji użytkowników będą dwie propozycje – Armada 25 i Armada 27, które różnią się od siebie przede wszystkim przekątną i możliwościami zaimplementowanego panelu. Mają jednak cechę wspólną – są zgodne z technologią synchronizacji NVIDIA G-SYNC.

Rozpocznę od mniejszego modelu, Armada 25, który został wyposażony w 24,5-calowy wyświetlacz z matrycą wykonaną w technologii LCD IPS. Panel pracuje w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli, odświeżany jest w 240 Hz i cechuje się czasem reakcji na poziomie 1 ms. Urządzenie ma zapewniać żywe kolory i imponującą szczegółowość wyświetlanego obrazu.

HyperX Armada

HyperX Armada 27 jest natomiast nieco większy – został wyposażony w 27-calowy wyświetlacz, także wykonany w technologii LCD IPS, jednak o wyższej rozdzielczości – WQHD 2560 x 1440 pikseli – przy odświeżaniu na poziomie 165 Hz i czas reakcji 1 ms.

W zestawie sprzedażowym do obu monitorów producent dodaje przewód zasilający, kabel HDMI i DisplayPort 1.4 – za co ogromny plus. Co wyróżnia te urządzenia, to z pewnością ramię dołączone do zestawu zamiast standardowej „nóżki” monitora.

Ramię i uchwyt Armada Single Gaming Mount kompatybilne są z blatami o grubości 15 – 50 mm. Dzięki akcesorium zamontujemy jeden monitor HyperX (przy użyciu zacisku), zaś monitory innej marki o maksymalnej przekątnej 32 cali, przy pomocy płyty montażowej VESA 75 x 75 bądź 100 x 100.

HyperX Armada

Do czterech monitorów na jednym uchwycie

Do sprzedaży trafi również dodatkowe mocowanie HyperX Armada Gaming Mount, dzięki czemu będzie można zamontować nawet do czterech monitorów do 25 cali lub dwóch monitorów o przekątnej 27 cali jednocześnie.

A jak wyglądają ceny za nowe propozycje HyperX?

  • monitor Armada 25 – 2599 złotych,
  • monitor Armada 27 – 2860 złotych,
  • uchwyt pojedynczy Armada – 709 złotych,
  • uchwyt dodatkowy Armada Gaming – 479 złotych.

Monitory i uchwyty powinny trafić do sprzedaży we wrześniu tego roku.