(źródło: Ideogram AI)
(źródło: Ideogram AI)

Darmowa alternatywa dla Midjourney? Zobaczcie Ideogram AI

W ręce użytkowników trafia nowy generator obrazów. Ideogram AI, bo o nim mowa, uznawany jest za darmową alternatywę dla Midjourney. Narzędzie, poza tworzeniem grafik, może także wdrażać na nich dowolny tekst wybrany przez użytkownika. W jaki sposób skorzystać z tej opcji?

Rozwój generatywnej sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie. Generatywne funkcje są jedną z najpopularniejszych możliwości jej wykorzystania w codziennym życiu. W taki właśnie sposób możemy tworzyć dłuższe teksty, którym jednak daleko do ideału, przynajmniej w języku polskim. Trzeba jednak przyznać, że przetwarzanie tekstu na obraz jest utrzymywane na coraz lepszym poziomie.

Jednym z najbardziej znanych generatorów jest Midjourney, które jednak nie jest opcją darmową, więc wielu z nas bez większej potrzeby po prostu z niego nie skorzysta. Alternatywą dla tej aplikacji może być Firefly, które zostało dołączone do programu Adobe Photoshop. W tym przypadku również konieczne jest dołączenie do subskrypcji. Możemy też tworzyć już w Bingu czy Canvie, jednak trzeba przyznać, że narzędziom tym dość daleko do doskonałości i uzyskania oczekiwanych efektów.

Dlatego też w Internecie można natknąć się na nowe propozycje generatorów. Jedną z nich jest Ideogram AI, który, podobnie jak wyżej wymienione, pozwala na stworzenie obrazu w oparciu o przesłany tekst, ale również daje możliwość dodania napisu do powstałych grafik, co – wbrew pozorom – nie jest łatwe dla większości narzędzi.

Alternatywa Midjourney wstawi tekst na obrazie

Ideogram AI ma poradzić sobie z generowaniem tekstu na tworzonych przez sztuczną inteligencję obrazach. O dziwo, opcja ta jest naprawdę problematyczna dla wielu narzędzi, na przykład takich, jak Bing, choć wygląda na to, że grupa badaczy odpowiedzialna za model DeepFloyd IF ma już na to sposób.

Niemniej jednak, darmowy generator Ideogram AI poradzi sobie ze stworzeniem grafiki o rozdzielczości rzędu 1024 na 1024 piksele z dodanym logicznym tekstem, a nawet całą frazą czy logiem. Oczywiście, nie jest koniecznie umieszczanie napisu, jeśli go nie potrzebujemy.

Na ten moment narzędzie jest darmowe i wymaga zarejestrowania się w kolejce dla oczekujących. Po pewnym czasie na naszego maila zostanie przesłane zaproszenie, dzięki któremu możliwe będzie zarejestrowanie swojego profilu, zalogowanie się i korzystanie z wielu nowych możliwości.