E-rower Magic Bike (Źródło: decathlon)
E-rower Magic Bike (Źródło: decathlon)

Decathlon wchodzi w e-rowery ze swoim elastycznym, wielozadaniowym jednośladem

Francuski sprzedawca artykułów sportowych Decathlon zaprezentował swoje podejście do e-rowerów z modelem Magic Bike, który został zaprojektowany do samodzielnej jazdy, wycieczek rowerowych poza miasto oraz zabierania dziecka w odjazdowej przyczepce.

E-jednoślad dla każdego

Elektryczne rowery to już od dawna nie tylko fanaberia, ale bardzo praktyczny gadżet. W różnorodnych modelach każdy znajdzie coś dla siebie, czy to wojownik bezdroży, biurowy mieszczuch, family man czy techno-modniś. Ciężko jednak o konstrukcje zdolne pełnić kilka ról naraz. Tę niszę chce wypełnić model od… Decathlonu.

Francuski sprzedawca artykułów sportowych ujawnił swoją koncepcję inteligentnego e-roweru Magic Bike, który został zaprojektowany do samodzielnej jazdy, wycieczek poza miasto oraz jazdy z dziećmi, czy to w osobnym jednośladzie, czy z pomocą przyczepki.

W zeszłym roku firma zbadała możliwą przyszłość e-mobilności, wprowadzając na rynek B’Twin Magic Bike 01, przeznaczony stricte do życia w mieście. Najnowszy model natomiast może dostosować się do różnych potrzeb. Niestety ta interesująca edycja nie będzie dostępna w sprzedaży, z racji, że jest to koncept badawczy. A szkoda, bo konstrukcja wyposażona w silnik z napędem pośrednim, hamowaniem regeneracyjnym i wspomaganiem pedałowania do 25 km/h, to prawdziwy rarytas.

Elastyczna konstrukcja dopasuje się do twoich potrzeb

Smartfon zamontowany na środku kierownicy służy jako centrum sterowania i zawiera funkcję planowania trasy w trybie Magic, aby zapewnić wystarczające wsparcie motoryczne podczas podróży, jednocześnie biorąc pod uwagę pojemność baterii, aby nie zabrakło energii przed końcem podróży.

Decathlon opracował także fotelik dziecięcy o strukturze plastra miodu zorientowany na wygodę, który można zamontować na odłączanym tylnym bagażniku lub w dwukołowej przyczepce z tyłu, aby zabrać młodego odkrywcę na przejażdżkę. W komorze znajdują się kieszenie do przechowywania gadżetów, w razie potrzeby można rozłożyć osłonę przeciwdeszczową, a osobny rower dziecięcy można zaczepić z tyłu.

Sakwy tylne modelu koncepcyjnego mają duże otwory ułatwiające szybki dostęp, a przednia torba ma izolowane kieszenie, w których napoje i przekąski pozostają chłodne. Jednoczesnie może służyć jako plecak, gdy nie jest przymocowana do przedniego bagażnika. Magic Bike toczy się na oponach Pirelli Cinturato Gravel, zatrzymuje się za pomocą hamulców tarczowych z przodu i z tyłu, ma zintegrowane oświetlenie, pełne błotniki i podwójną nóżkę.

Koncept nie wejdzie do produkcji, ale pewne jego aspekty zostaną przełożone na przyszłe modele marki Decathlon.