Firma Carhartt, we współpracy z clim8, stworzyła inteligentną kamizelkę grzewczą, która wyeliminuje konieczność zakładania wielu warstw ubrań podczas niskich temperatur. Dzięki technologii działającej w oparciu o algorytmy AI, kamizelka sama dostosowuje temperaturę, gwarantując użytkownikowi komfort cieplny.
Kamizelka zastąpi kilka warstw ubrań
Nowy produkt, jakim jest Carhartt X1 Smart Heated Vest, został opracowany, aby w prosty sposób zapewniać ludziom komfort termiczny w chłodnych warunkach. Noszenie wielu warstw odzieży podczas pracy jest niewygodne, a same ubrania są dodatkowym ciężarem. Dlatego też producenci wyszli z inicjatywą stworzenia lekkiej alternatywy dla ubierania się „na cebulkę”.
Inteligentna kamizelka nie jest tylko sposobem na grzanie, ale przede wszystkim dostosowuje się do rodzaju wykonywanej aktywności oraz zmiennych warunków temperaturowych, a także pozwoli przeprowadzić pełną analizę zmienności temperatur. Jak to możliwe?
Sztuczna inteligencja sama wyreguluje temperaturę i zapewni komfort cieplny
Kamizelka została podzielona na trzy strefy ciepła w obrębie tułowia, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie temperatury w czasie rzeczywistym, a także analizowanie przebiegu zmienności temperatur, bieżącego środowiska oraz aktywności wykonywanej przez użytkownika. Kamizelka ma za zadanie w bezpieczny i automatyczny sposób uruchomić oddawanie ciepła, a sam komfort cieplny jest dostosowywany i regulowany.
Carhartt X1 została wyposażona w technologię, której działanie opiera się o sztuczną inteligencję. To właśnie dzięki algorytmom AI, stworzonym przez clim8, możliwe jest przeprowadzenie procesu inteligentnego ogrzewania. System ten samodzielnie wykrywa proces zdejmowania czy zakładania kamizelki, a bateryjne działanie jest wyjątkowo wydajne.
Urządzenie łączy się z dedykowaną aplikacją, w której użytkownik może dokonać procesu parowania poprzez łączność Bluetooth oraz zoptymalizować ją zgodnie ze swoimi preferencjami. Ten inteligentny sprzęt znajdzie zastosowanie nie tylko w miejscu pracy wykonywanej na zewnątrz czy wewnątrz nieogrzewanych pomieszczeń i hal, ale również na spacerach czy górskich wycieczkach, gdzie większa liczba ubrań, zapobiegająca uczuciu chłodu, znacząco ograniczałaby ruchy.