LG OLED evo
fot. LG

LG zaprezentowało najmniejszy telewizor OLED na świecie

Podczas targów CES pojawiło się w świecie technologii mnóstwo nowych, ciekawych urządzeń. Wśród nich znalazła się miniaturowa szklarnia LG oraz sporo nowości w świecie elastycznych ekranów. Koreański producent zaprezentował również nowe telewizory, w tym 42-calowy OG OLED C2, będący najmniejszym telewizorem z wyświetlaczem wykonanym w tej technologii.

LG pokazało najmniejszy telewizor OLED na świecie

Seria LG C2 na rok 2022 składa się z sześciu różnych rozmiarów telewizorów. Znalazł się w niej model z ekranem o przekątnej 42 cale, będący najmniejszym – jak dotąd – telewizorem z ekranem OLED. Oprócz niego, w sklepach pojawią się także wyświetlacze o przekątnych: 48, 55, 65, 77 oraz 83 cali.

W tym roku na rynek trafią również nowe telewizory z serii G2, wykorzystujące technologię OLED evo. Dzięki niej, obraz ma być jaśniejszy, bardziej wyrazisty oraz jak najbardziej realistyczny. Oprócz modeli 55-, 65-, oraz 75-calowych, producent wprowadzi do sprzedaży 83-calowy oraz pierwszy na świecie 97-calowy telewizor.

telewizor LG OLED evo C2 43 cale
OLED evo C2 o przekątnej 43″ | fot. LG

Lepsza wydajność i więcej funkcji

Za wydajność większości nowych modeli telewizorów LG ma odpowiadać autorski procesor α9 piątej generacji. Pozwolił on producentowi na zastosowanie rozmaitych funkcji, takich jak Brightness Booster oraz AI Sound Pro. Wszystko dzięki technologii głębokiego uczenia, która pozwala m.in. rozróżniać pierwszy plan od tła, poprawiając wrażenie głębi.

Sporo nowości wprowadza także nowa wersja systemu operacyjnego webOS, oznaczona numerem 22. Znalazły się w niej m.in. spersonalizowane profile użytkowników. Można się do nich zalogować wykorzystując smartfon z NFC.

Nowy system dodaje również funkcję Always Ready, która zamienia urządzenie w cyfrowe płótno – analogicznie do Trybu Sztuka w telewizorach Samsung The Frame – umożliwiając wyświetlanie dzieł sztuki, zegara lub odtwarzanie muzyki.

telewizor LG OLED evo G2 97 cali
OLED evo G2 o przekątnej 97″ | fot. LG

Nowe telewizory mogą stać się centralą Smart Home, dzięki systemowi LG ThinQ. Producent zapewnia, że urządzenia są gotowe na standard Matter, który pozwoli stworzyć bezpieczniejszy i bardziej zintegrowany dom. Ma on zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Powinny one przypaść do gustu także graczom. Wszystko dzięki wsparciu dla usług grania w chmurze NVIDIA GeForce NOW oraz Google Stadia. Tegoroczne telewizory wyposażono w specjalne ustawienia stworzone z myślą z graczach – NVIDIA G-SYNC oraz AMD FreeSync Premium.

Inne ciekawe funkcje nowych telewizorów LG to m.in. aplikacja LIVENow, pozwalająca brać udział w koncertach, wydarzeniach sportowych i innych imprezach na żywo, czy też platforma LG Fitness, z którą można łatwo wdrożyć plan treningowy oparty o rekomendacje lub opracować własne ćwiczenia do realizacji w domu.

Na informacje dotyczące cen oraz dostępności trzeba jeszcze chwilę zaczekać, aczkolwiek nowe telewizory LG zapowiadają się naprawdę ciekawie.