Bing AI w obcej przeglądarce (źródło: Google Chrome)
Bing AI w przeglądarce Chrome (źródło: Google)

Generuj obrazki za darmo z pomocą sztucznej inteligencji w Bingu z dostępem do DALL-E 3

Microsoft ogłosił wprowadzenie odświeżonego modelu DALL-E 3 do chatbota Bing. Dzięki niemu możliwe jest generowanie obrazów o poprawionej jakości, z większą szczegółowością i dokładnością. Jakie jeszcze opcje zyskał bot?

Ulepszenia gwarantowane przez nowy model DALL-E 3

Sztuczna inteligencja i jej generatywne możliwości są coraz bardziej zaawansowane. Wielu użytkowników korzysta z narzędzi tworzących obrazy w oparciu o przesłany tekst. Dużym zainteresowaniem cieszą się także chatboty AI. Jednym z nich jest Bing, który teraz otrzymał dostęp do najnowszego i najbardziej wydajnego modelu, odpowiedzialnego za przetwarzanie tekstu na grafikę. Model DALL-E 3 został opracowany przez firmę OpenAI, która jest również autorem znanego bota ChatGPT.

Generatywne możliwości najbardziej innowacyjnego modelu sztucznej inteligencji trafiają nie tylko do chatu tworzonego w Bingu, ale także do Kreatora obrazów. Do tej pory narzędzie to pomogło stworzyć ponad miliard obrazów.

Kolejna generacja DALL-E 3 zyskała poprawioną jakość, szczegółowość oraz dokładność w kwestii projektowania dłoni, twarzy oraz tekstu na grafikach. Nowa wersja charakteryzuje się wyższym poziomem precyzji i niezawodności w porównaniu do dotychczas dostępnych opcji. Utworzone grafiki są coraz bardziej zbliżone do fotografii oraz spójne z przesłanym tekstem, a dzięki dodatkowym funkcjom mogą stać się jeszcze bardziej artystyczne.

Chatbot Bing z gwarancją zachowania bezpieczeństwa i etyki

Microsoft w informacji o wprowadzeniu nowego modelu Binga powiadomił również o poważnym podejściu przedsiębiorstwa do bezpieczeństwa i etyki Kreatora obrazów. Generowane treści są poświadczone niewidocznym, cyfrowym znakiem wodnym, dzięki czemu w łatwy sposób można poznać informacje na temat daty i godziny utworzenia grafiki przez narzędzia oparte o sztuczną inteligencję. Co więcej, bot jest wyposażony w system moderacji treści, zajmujący się usuwaniem obrazów o treściach szkodliwych lub nieodpowiednich.