(źródło: Midjourney)
(źródło: Midjourney)

Midjourney V6 trafia w ręce użytkowników. Jakie funkcje zyskał generator obrazów AI?

Użytkownicy popularnego generatora obrazów zyskują dostęp do odświeżonych funkcji. Midjourney V6 jest już dostępny w wersji alfa, która pozwala na tworzenie bardziej szczegółowych i realistycznych grafik. Twórcy rozwiązali problem z lokowaniem tekstu na zdjęciach, a użytkownicy powinni ponownie nauczyć się tworzenia opisu tekstowego. Co jeszcze się zmieniło i w jaki sposób uruchomić najnowszą wersję oprogramowania?

Generatory w rozwoju sztucznej inteligencji

Rozwój sztucznej inteligencji pozwolił na opracowanie wielu różnorodnych narzędzi. Wśród nich znajdziemy chatboty, odpowiedzialne za tworzenie opisu, tekstu, wyjaśnienie nurtującego dla nas pojęcia czy podsumowanie dokumentów. To jednak nie wszystko, co możemy zyskać dzięki AI. Technologia pozwala również na generowanie obrazów, muzyki czy filmów wideo.

Jednym z narzędzi, które wstrząsnęło światem jest Midjourney, czyli program oparty o sztuczną inteligencję, tworzący zaawansowane obrazy w oparciu o tekst przesłany przez użytkownika. Autorzy generatora sukcesywnie aktualizują oprogramowanie, dodając kolejne funkcje i ulepszając jakość powstających grafik. W czerwcu br., wśród opcji generatora, pojawiła się także możliwość pomniejszania utworzonych obrazów oraz uzupełnienie pola wokół nich.

Teraz twórcy ponownie wprowadzają kolejne opcje, wdrażając Midjourney V6. Najnowsza wersja pozwala na generowanie grafik o większej szczegółowości i wyższym poziomie realizmu. Co więcej, model AI wreszcie radzi sobie z dodawaniem czytelnego tekstu, umieszczanego na obrazach.

W jaki sposób uruchomić Midjourney V6?

Aby skorzystać z nowych możliwości Midjourney V6 konieczne jest ręczne uruchomienie odświeżonej wersji. Należy to zrobić, jak zwykle, na Discordzie. Polecenie „/settings” trzeba udostępnić na serwerze lub przesłać w wiadomości wprost do bota. Po wykonaniu tego kroku z rozwijanej listy konieczne jest wybranie wersji V6. Innym sposobem jest także wpisanie z poziomu klawiatury „-v 6”.

Istotnym aspektem dla użytkowników jest także wprowadzanie podpowiedzi tekstowych. Jak twierdzi CEO Midjourney David Holz, Midjourney jest teraz bardziej „wrażliwe” na przesyłane opisy. Twórcy zachęcają do wyraźnego opisywania swoich oczekiwań od narzędzia z pominięciem niepotrzebnych, dodatkowych słów, opisywanych jako „śmieci”, które mogłyby zaburzyć pracę modelu.