Cupra Dark Rebel (Źródło: seatmedia)
Cupra Dark Rebel (Źródło: seatmedia)

Cyfrowy drapieżnik — Cupra Dark Rebel

Cupra, hiszpański producent samochodów wywodzący się z SEATA, zaprezentował koncepcyjny, wirtualny batmobil. Pojazd ma na celu nawiązać kontakt z młodszymi klientami marki.

Samochody wyrwane z filmu sci-fi

21 wiek to czas rewolucji w designie i konstrukcji samochodów osobowych. Są wyposażone w zaawansowane systemy autonomicznej jazdy, stacje dokujące dla dronów, najszybsze standardy komunikacji, cyfrowe kokpity, solarne i inne, nietuzinkowe metody napędu – samochody przyszłości zaczynają drastycznie odbiegać od znanych nam czterech kółek. Co jeszcze zaskakującego czeka nas w tej branży? Co powiecie na samochody które… fizycznie nie istnieją?

Cupra stawia na przyciąganie nowych klientów swoją najnowszą prowokacją — wirtualnym samochodem koncepcyjnym zaprojektowanym dla przestrzeni metaverse. Model Dark Rebel ma wiele tradycyjnych cech samochodów sportowych, jak długa maska, cofnięta kabina i tylny spojler. Pojazd czerpie też inspiracje od modelu Tavascan, w postaci charakterystycznych świateł przednich i tylnych. Co ciekawe — nie jest to ostateczna forma pojazdu, bo użytkownicy mogą, dzięki systemowi Hyper Configurator, wpłynąć na przyszły projekt fizycznej wersji samochodu.

Cupra Dark Rebel (Źródło: seatmedia)
Cupra Dark Rebel (Źródło: seatmedia)

Batmobil, który może doczeka się kiedyś wersji fizycznej

Dark Rebel to nie tylko inspiracje pojazdami sportowymi i istniejącymi modelami — samochód zdecydowanie wyróżnia się futurystycznym designem dzięki agresywnym neonom, panelom drzwi i masywnymi kołom. W środku kierowcy będą mogli doświadczyć kubełkowych foteli i kierownicy wyglądającej jak kontroler PlayStation. Dorzućmy do tego holograficzne wyświetlacze, a nietrudno pomylić projekt ze statkiem kosmicznym.

Cupra Dark Rebel (Źródło: seatmedia)
Cupra Dark Rebel (Źródło: seatmedia)

Póki co, pojazd ma spełniać funkcje czysto marketingowe. Marka próbuje w ten sposób nawiązać nić porozumienia z młodszymi kupującymi poprzez metawersum. To tam klienci mogą skonfigurować własnego Dark Rebel, umieszczając samochód w jednym z trzech różnych środowisk wirtualnych.

Korzystając z wirtualnego konfiguratora, klienci będą wpływać na ostateczny projekt, ponieważ Cupra integruje niektóre z najpopularniejszych cech konstrukcyjnych. Nie ogłoszono jednak, kiedy możemy spodziewać się fizycznego debiutu Dark Rebel.

Po pięciu latach budowania marki Cupra w dzisiejszym świecie nadszedł czas, aby pomyśleć o kolejnym kroku, naszym kolejnym marzeniu. Cupra Dark Rebel to ostateczna interpretacja naszej wizji.

Wayne Griffiths, dyrektor generalny Cupra