Inteligentny zamek (źródło: TUO)
(źródło: TUO)

Smart Home z nową marką. TUO wprowadza produkty z obsługą Matter

Gama urządzeń dla inteligentnego domu rozwija się, coraz więcej osób wdraża technologię do swoich mieszkań, a na rynku pojawiają się kolejne marki. Tym razem ofertę zasiliła nowa firma TUO, wprowadzając trzy akcesoria domowe, w tym dwa współpracujące z Matter i Thread.

Kompatybilność ze standardem inteligentnego domu

Marka inteligentnego domu TUO rozpoczęła swoją działalność od wprowadzenia trzech smart urządzeń. Wśród nich znalazł się czujnik otwarcia okna i przycisk, obsługujące standard Matter oraz Thread, a także zamek do drzwi.

Smart Button, który trafił już do sprzedaży, ma jeden przycisk, a jego zasilanie pochodzi z baterii typu CR2032. Podobnie jak inne produkty tego typu, również ta nowość zyskała trzy tryby działania. Możliwe jest zatem przyporządkowanie czynności do krótkiego pojedynczego naciśnięcia, podwójnego oraz długiego. W zestawie z urządzeniem producent ulokował magnetyczną płytkę ścienną, a także naklejki, które pozwalają na spersonalizowanie przycisku w zależności od jego przeznaczenia.

Sprzęt współpracuje z Apple Home, dzięki dostępowi do coraz bardziej znanych standardów takich, jak Matter i Thread. Smart Button kosztuje 34,99 dolarów, co po prostym przeliczeniu daje około 142 złote.

Inteligentny przycisk (źródło: TUO)
Inteligentny przycisk (źródło: TUO)

Smart zamek i czujnik otwartego okna nowej marki TUO

Poza inteligentnym przyciskiem marka TUO wprowadziła również czujnik otwartego okna, który też współpracuje ze standardem Matter oraz Thread. Dzięki temu jest kompatybilny z innymi sprzętami typu smart oraz aplikacją Apple Home. Urządzenie można już zamawiać z wysyłką w tym miesiącu za 29,99 dolarów, czyli za około 122 złote.

Ostatnia z nowości, czyli inteligentny zamek Smart Lock jest kompatybilny z Apple HomeKit oraz Apple Home Key. Pozwoli zatem na otwarcie domowych drzwi iPhonem lub zegarkiem Apple Watch, a także za pomocą kodu, wprowadzanego na numerycznej klawiaturze, lub też tradycyjnego klucza. Sprzęt jest już dostępny w przedsprzedaży za 199,99 dolarów, czyli około 813 złotych, przy czym wysyłka rozpocznie się dopiero we wrześniu br.