Nowe Tamagotchi z własnym metaverse. Poznaj możliwości modelu Uni
Źródło: Bandai Namco

Nowe Tamagotchi z własnym metaverse. Poznaj możliwości modelu Uni

Najnowsze Tamagotchi zaskoczy nie jednego, gdyż oferuje dostęp do autorskiego metaversum. Użytkownicy modelu Uni będą mogli spotykać się ze znajomymi w trybie online, by wspólnie eksplorować wirtualny świat.

Tamagotchi Uni to kolejny krok w rozwoju zabawki. Nowa odsłona oferuje rozrywkę online

Nie wiem, czy wiecie, ale Bandai Namco wypuściło swoje pierwsze Tamagotchi ponad 25 lat temu, dokładnie w 1996 roku. Idea zabawki była bardzo prosta, chodziło o opiekę nad wirtualnym stworzonkiem, należało je systematycznie karmić, zabawiać oraz pielęgnować. Gra w kształcie jajka doczekała się olbrzymiej popularności zarówno w ojczyźnie producenta, czyli Japonii, jak i na całym świecie. Jako brzdąc sam takowe urządzenie posiadałem i muszę przyznać, że miało ono pozytywny wpływ na mój młody umysł, ponieważ poprzez zabawę uczyło odpowiedzialności za inne istnienie. Był to świetny trening przed adopcją prawdziwego zwierzaka.

Dwa lata temu Bandai Namco pokazało Tamagotchi Smart. Była to pierwsza odsłona zabawki, która przyjęła wygląd smartwatcha, dzięki zastosowaniu silikonowego paska na rękę. W tegorocznym modelu Tamagotchi Uni również jest on dołączony do zestawu. Mimo że na pierwszy rzut oka obie generacje wyglądają bardzo podobnie, to Uni oferuje pewną opcję, która jest rewolucyjna dla tego typu urządzeń.

Tamaverse, czyli autorski metaverse, w którym użytkownicy będą mogli spotkać się online, by zwiedzać, rywalizować, dzielić się stylem i żeby budować relacje z innymi graczami. Miejsc dostępnych do eksploracji jest kilka: Tama Arena, Tama Party, Tama Fashion oraz Tama Travel. Trzonem pozostaje jednak opieka nad wirtualnym pupilem na zasadach znanych z poprzednich modeli.

Tamagotchi Uni ma nowe funkcje, umożliwiające czynności związane z majsterkowaniem, eksplorację przestrzeni oraz platformę społecznościową dostępną w urządzeniu. Możesz połączyć się z Tamagotchi Uni swojego przyjaciela, aby umawiać się na randki, dawać i otrzymywać prezenty, a nawet po to, by wziąć ślub.

– podaje w komunikacie prasowym japoński producent.

Oprócz rozrywki online model Uni oferuje również mini gry, dzięki którym użytkownik może generować punkty Gotchi. Waluta ta pozwala kupować przedmioty w sklepie Tama Mall, ale nie tylko. Umożliwia też m.in. opłacenie opiekunki, gdy chcemy mieć chwilę wolnego od naszego pupila.

Postaci w grze jest 20, a dostępnych języków 7: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, portugalski oraz japoński. Niestety nie ma polskiego. Warto nadmienić, że nowe urządzenie wyposażone jest w akumulator i ładowane poprzez port USB-C.

Przedsprzedaż już ruszyła

Na platformie Amazon ruszyła przedsprzedaż Tamagotchi Uni. Gra oferowana w dwóch wariantach kolorystycznych: fioletowym oraz różowym i kosztuje 60 dolarów, czyli jakieś 250 złotych. Co ciekawe, w sklepie producenta dostępne są już pierwsze akcesoria w postaci wymiennych opasek (w cenie 10 dolarów).

Przed zakupem warto wiedzieć, że na wysyłkę produktu trzeba będzie poczekać do oficjalnej premiery urządzenia. Ta będzie miała miejsce 15 lipca 2023 roku.