Lines Squared od Nanoleaf
Źródło: Nanoleaf

Nanoleaf Lines Squared, czyli światło na patyku

Lines Squared to niedawno zapowiedziana pozycja w katalogu Nanoleaf. Będą to podświetlane oddolnie paski, które da się połączyć z rodziną produktów Lines.

Nanoleaf Lines Squared

Pamiętacie, jak informowaliśmy Was o najnowszym produkcie Nanoleaf, jakim były ultra-czarne panele? Nie? To dobrze, bo informacja już nieaktualna – firma właśnie zapowiedziała kolejny produkt. Lines Squared, bo tak się ma nazywać, będą podświetlanymi po wewnętrznej stronie listwami, które można połączyć z istniejącą już rodziną produktów Lines.

Nowy gadżet oferować będzie możliwość łączenia paneli w kompozycje, które zawierać będą kąty 60 oraz 90 stopni. Tak, dokładnie – dzięki temu urządzeniu będzie można podłączyć kolejne panele pod wspomnianymi wyżej kątami. Świetnie się więc sprawdzą do obramowań drzwi i okien, czy tworzenia własnych, niebanalnych konstrukcji.

Jak już wspomniałem, będzie można je połączyć z istniejącą linią produktów, Nanoleaf Lines. Niewątpliwie znacząco zwiększy to możliwe kombinacje łączeń oraz efektów końcowych dzieł, stworzonych przy użyciu tych podświetlanych paneli. Jak widać na obrazku poniżej, świetnie sprawdzą się w roli akcesorium dopełniającym stanowisko komputerowe każdego gracza (i nie tylko).

Jeśli chodzi o kwestie bardziej techniczne, to Lines Squared są w stanie wyświetlić ponad 16 milionów kolorów oraz zaoferują standardowe już niemal tryby pracy: scenerie, których są tysiące (możliwe do pobrania za darmo), czy tryb wizualizacji muzyki, w którym światła dostosowują się do aktualnie odtwarzanych dźwięków.

Rzecz jasna jest również opcja Screen Mirror, która to sprawia, że kolory produktów Nanoleaf dopasowują się do obrazu wyświetlanego na naszym ekranie. Całością będzie można sterować za pomocą aplikacji, która jest kompatybilna z Apple Home, Google Home, Amazon Alexa i Samsung SmartThings.

Lines Squared od Nanoleaf, sterowanie aplikacją
Możliwość kontroli za pomocą aplikacji (Źródło: Nanoleaf)

Dostępność i cena Lines Squared

Możliwość składania zamówień przedpremierowych rozpoczęła się 7 listopada, na oficjalnej stronie producenta. Dostępne są dwie wersje – Starter Kit, w którym znajdziemy 4 listwy oraz 1 zasilacz (wyceniony na 99,99 euro) oraz Expansion Pack, zawierający 3 listwy (kosztujący 59,99 euro). Po przeliczeniu na złotówki, za ten pierwszy zapłacimy niemal 470 złotych, natomiast za Expansion Pack – około 280 złotych.